Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz az, hogy azèrt módosított...

Igaz az, hogy azèrt módosította a szerződèst, hogy könnyen elküldhessen?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződèsem volt egy cègnèl, ma járt vna le...


3 hónapja vagyok itt, megváltoztatták a szerződèst határozatlan időre...


A többi kolega azt mondja, hogy csak azèrt, hogy könnyen elküldhessenek, ha úgy alakul...


Lehet ebben vmi? :(



2021. aug. 15. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A határozatlan idő azt jelenti, nincs végső dátuma a szerződésnek. Jobb, mint a határozott szerződés. A többi kolléga idióta vagy irigy.
2021. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. A felmondásnak komoly szabályai vannak határozatlan idejű szerződésben is, és csak valós, világos és okszerű indokkal küldhetnek el. A határozott idejű szerződés pedig megszűnik a határozott idő elteltével, és nem is kell indokolni, ha nem hosszabbitja meg. Szóval butaságot mondtak, vagy direkt vicceltek vagy szivatni akartak.
2021. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy a kollégák idióták vagy te vagy ennyire balek.

Pont, hogy jobban jártál így

2021. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jártál, így nem küldhet el csak úgy, s mivel megváltoztatta ilyenre, valószínűleg nem is akar
2021. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A többi kolléga nagyon nincs képben, részben ezért lehet szerintem kis hazánkban mindent megtenni a munkavállalókkal, mert fogalmuk sincs az alapvető szabályozási dolgokról. Pont, hogy határozatlan idejű munkaszerződésnél nehezebb elküldeni, és vagy jobb helyzetben, illet meg jog szerint nagyobb védelem. (Zárójel: éppen ezért jellemző például külföldi multis gyári munkáknál, hogy a határozotlan idejű szerződést hosszabbítgatják a végtelenségig, mert akkor mindenféle indok nélkül el lehet küldeni ha a 3 vagy akárhány hónapnak vége, egyszerűen úgy, hogy nem hosszabbítanak.)
2021. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Eddig èn is úgy tudtam, hogy ha èn mondok fel azt nekem nem kell indokolni, de meg kell várnom a felmondási idő vègèt, ami 30 nap lehet maximum.


Ennèl a szerződèsnèl a próba idő már letelt a határozott idő alatt. Erre rákèrdeztem mikor aláírtunk.


Viszont ha ő akar elküldeni azzal nem vagyok teljesen tisztában, eddig egy ilyen szerződèsem volt, azt is èn mondtam fel, habár arra is játszott az a cèg...

2021. aug. 15. 09:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Elvileg így bármikor elindíthatja a két hónapos felmondási időt. És mivel nem vagy ott hosszú ideje, végkielégítést sem kellene fizetnie. Persze nem biztos, hogy erről van szó.
2021. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

8: Jó, sok ismerősöm dolgozott olyan helyen, ahol 2 hónap volt a felmondási idő. Mintha ez annyira lényeges volna.

Azt meg magyarázd már el nekem, de tisztán, magyarul, érthetően, hogy pár hónapos munkaviszony megszűnése után miért járna végkielégítés?

Szerintem te csak beszólni jöttél ide, feszkót levezetni, de logika nincs az irományodban.

2021. aug. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8!


"69. § (1) A felmondási idő harminc nap.


(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött


a) három év után öt nappal,


b) öt év után tizenöt nappal,


c) nyolc év után húsz nappal,


d) tíz év után huszonöt nappal,


e) tizenöt év után harminc nappal,


f) tizennyolc év után negyven nappal,


g) húsz év után hatvan nappal


meghosszabbodik."


"41. Végkielégítés


77. § (1) A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya


a) a munkáltató felmondása,


b) a munkáltató jogutód nélküli megszűnése, vagy


c) * a 63. § (1) bekezdés d) pontja


alapján szűnik meg.


(2) A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a munkaviszony a felmondás közlésének vagy a munkáltató jogutód nélküli megszűnésének időpontjában a (3) bekezdésben meghatározott tartamban fennálljon. A végkielégítésre való jogosultság szempontjából nem kell figyelembe venni azt az egybefüggően legalább harminc napot meghaladó tartamot, amelyre a munkavállalót munkabér nem illette meg, kivéve


a) a szülési szabadság és a gyermek ápolása, gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §),


b) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (132. §) három hónapot meg nem haladó


tartamát. *


(3) A végkielégítés mértéke


a) legalább három év esetén egyhavi,


b) legalább öt év esetén kéthavi,


c) legalább tíz év esetén háromhavi,


d) legalább tizenöt év esetén négyhavi,


e) legalább húsz év esetén öthavi,


f) legalább huszonöt év esetén hathavi


távolléti díj összege."


[link]

2021. aug. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Istenem de értetlen és egyben tudatlan vagy :(
2021. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!