Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jó ötlet a mélyvízbe...

Mennyire jó ötlet a mélyvízbe vetni magam, és apám életképtelenségre való nevelését így kompenzálni?

Figyelt kérdés

Szóval, megpróbálok rövid lenni.

Lényegében egy nulla vagyok. Se kommunikációs képesség, se talpraesettség, se semmi. Hosszú és bonyolult hogy miért (aki szívesen meghallgatna annak leírom privátban), de úgy alakult, hogy apukám egyedül nevelt (nagytesómmal, aki félig szintén gyerek, félig a második apám), és kialakult benne a "ne aggódj, ne mozdulj, majd apu megcsinálja" mentalitás. Ráadásul nem szándékosan csinálja, de elég mérgező ember is, leépíti az önbizalmunkat, és még sorolhatnám.

Épp ezért utálom, ha olyan helyzetbe kerülök amit nem tudok megoldani, mert a saját gyengeségeimre emlékeztet. Utálom elhagyni a komfortzónám. Utálok olyan helyzetbe kerülni, ahol "apuci" nincs ott, hogy megmentsen. Ezekből el is szoktam sétálni, így viszont nem jutok előrébb.

Éppen ezért akarom magam rávenni, hogy muszáj legyen ezeket a helyzeteket megoldani, és ha szenvedések árán is, de önálló, teljes emberré válni, és kilépni ebből a lélekölő környezetből.

Így azt találtam ki, hogy erőszakkal kirángatom magam belőle. Van egy egész jó végzettségem, és kimennék vele külföldre, hogy muszáj legyen életképesnek lennem, megtanuljak kommunikálni, és kicsit meggyógyuljon a lelkem is, és a legfontosabb: ne legyen egy ember, aki folyamatosan visszahúz.

A barátomat sajnálnám egyedül, aki itthon maradna, ami nem baj, mert hozzá is kezd egy függőségi viszonyom alakulni, mintha egy harmadik apuci lenne. Nem bírom ezt az életet már, és úgy érzem, ez jó megoldás lenne, hogy kitörjek belőle.

Szerintetek?



2021. aug. 16. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Kulfoldre kimenni csak ugy lehet, hogy eloszor feleled a sajat penzed. Nem hinnem, hogy ez melyviz, ez sekely vizbe valo fejest ugras, mikor eltorik a nyak.

Mas terv kene.

2021. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, persze van, hogy balul sül el. Rokonom is kiment egyedül külföldre, úgy, hogy nem beszélte a nyelvet, szar volt a munkája és nem bírta inkább hazajött. Valaki másnak meg sikerül.

Muszáj leszel kitörni ebből az állapotból bárhogy is próbálod meg, de ha szerinted ez lehet az egyetlen jó megoldás tedd meg.

2021. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A leírásod alapján, nekem nagyon unszimpatikus lettél, már bocs. Egy rakás szerencsétlenség vagy, ami nem baj, de ezért persze más a hibás, most apu. Később majd valaki más. Ne a lelkeddel foglalkozzál, inkább a gondolkodást javaslom, az ilyen lelkizős nyomoroncok sehol nem állják meg a helyüket. Szerintem menjél ahova akarsz, keress melót, tartsd el magad, állj a saját lábadra. Ne apukádat hibáztasd, örülj hogy felnevelt és nem rakott zaciba, nem olyan ritkaság az sem. Tudom, hogy most divat a szülőket hibáztatni, de szerintem te vagy a mérgező ember.

Hát szerintem.

2021. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Ismerős a szitu.

Szüleim mindig próbálták (és próbálnak a mai napig) a szárnyuk alatt tartani úgymond.. ami érthető is, de ezzel konkrétan életképtelenné neveltek. Nem hibáztatom őket, hiszen csak féltenek.. de próbálom behozni a lemaradást és elkövetni a saját hibáimat, tanulni belőlük stb stb. Önálló döntéseket hozok, ugyan meghallgatom mások véleményét, de nem adok rá annyit mint régen :) a másik dolog meg az, hogy sose hittek bennem igazán, hogy képes vagyok bármire is. Gimi helyett is szakmunkásba akartak beíratni, de felvettek gimibe, sose buktam semmiből de azért jó tanuló se voltam.. bátyám próbált belém bizalmat önteni, hogy menjek egyetemre de anyámnak sikerült lebeszélnie róla.. egyszerűen butának éreztem magam az egyetemhez.. ezért érettségi után elvégeztem egy 2 éves szakképzést, hegesztő lettem. Lényeg a lényeg, dolgoztam közel 3 évet az első munkahelyemen aztán jött egy nagyon jó ajánlat ismerős által. Hollandia.. féltem és nem is voltam biztos magamban, hogy elég lennék én oda, erre egy lapáttal rátettek még anyámék is.. mindenáron próbaltak lebeszélni róla. Aztán logikusan végig gondoltam a dolgokat.. huszonévesen kerestem jobb esetben havi nettó 160-at.. ebből az ember nem fog saját házat/lakást venni, hitel kell, amit fizethetek életem végéig.. és én nem ilyen életet szerettem volna. Szóval beszéltem a vállalkozóval, mehetek ki meg minden ha érdekel a munka.. szóval bumm bele a lecsóba, felmondtam, megvettem a repülőjegyet, emailben megkaptam minden infót hova merre hogyan mivel kell majd mennem.. és helószia külföldön dolgozom havi nettó 800 ezért. Ha úgy van meló akkor még több. Egyedül többet keresek, mint szüleim meg tesóim összesen. Az angol tudásom nem a legjobb de elboldogulok vele..

Igaz nincs itt sem kolbászból a szalonna, de legalább jól keresek, tudok félre rakni. Próbáld ki magad kérdező. Legyen egy kis megtakarított pénzed ha netalán mégsem jön össze, legalább haza tudj jönni. Én havertól kértem kölcsön xD amit persze első fizumnál vissza is kapott :) tedd magad próbára, feszegesd a határaidat, mert csak így teljesedhetsz ki, ismerheted meg magadat, azt, hogy mire vagy képes.. hajrá ;) sok sikert!!

2021. aug. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az jó megoldás lehet, ha függetleníted magad és a saját lábadra állsz. erre a külföldre költözés akár jó megoldás is lehet. de az tényleg mély víz és kellő rugalmasság, talpraesettség nélkül nem garantált a siker.


nagyon erősen személy függő, hogy kinek mi jön be megoldásként. általános szabály, hogy bárhova utazol, a problémáid veled tartanak. szóval önmagában az elutazás nem fogja megoldani a problémáidat. főleg azt a részét nem, amit a környezeted már beléd kódolt, benned van, hozzászoktál.


ha képes vagy megragadni a lehetőségeket, meglátni őket ott is, ahol mások csak a problémákat látják, akkor sikerülhet.


sok sikert!

2021. aug. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Ne haragudj, de privát üzenetekre nem válaszolok.

2021 van, ma már sokkal könnyebben találsz melót az interneten keresztül. Rengeteg Facebook csoport van, de vannak oldalak, amik kifejezetten külföldi munkalehetőségeket ajánlanak.. Google a barátod, nem vagyok képben azzal kapcsolatban, hogy a te munkádhoz hol lenne jobb keresgélni.. én szakmabelitől érdeklődtem. Ha van olyan ex munkatársad, aki már külföldön dolgozik, érdeklődj nála. Lehet beajánlana.

2021. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha látod a problémát, az már egy nagyon fontos lépés a megoldás felé. Kezdj el tenni érte. Kis lépésekkel érdemes kezdeni és fokozatosan haladni. Egyből a mélyvízbe képes túl nagy sokk lenni, főleg annak, aki egyáltalán nincs hozzászokva. Ettől még működhet, de ha valaki még nincs hozzáedződve a kihívásokhoz, akkor az is lehet, hogy összeroppan a nagy nyomás alatt és nem képes megbirkózni vele. A sportolást is bemelegítéssel kell kezdeni, hogy ne terheljen túl és ne legyen sérülés a vége. A terhelést érdemesebb fokozatosan növelni.


A komfort zónából kilépés sokaknak problémát jelent. Van akinek kisebb, van akinek nagyobb nehézség. A legtöbb ember szereti a kényelmet, megszokott dolgokat, nem nagyon mer új dolgokat kipróbálni, változtatni. Sok esetben kimondottan szorongást is okoznak az ilyen helyzetek. Ezen viszont sokat segít, ha elkezded egyre többet csinálni. Minél több féle helyzetben próbálod ki magad, annál hétköznapibbá válnak ezek. Amivel sikerül megküzdened, az utána már kevésbé jelent nehézséget. Ezt hívják tanulásnak, alkalmazkodásnak.


Érdemes elolvasni Ryan Holiday: Az akadály maga az út című könyvét.

2021. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy el akarsz távolodni kicsit tőle, jó ötlet, de én nem külfölddel kezdenék, hanem országon belüli költözéssel. Az is éppen elég nagy kihívás lesz, ha sosem éltél még egyedül, és érezted magad felelősnek saját magadért.
2021. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!