Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják az egyes...

Miért gondolják az egyes munkáltatók, hogy a munkavállaló határozott idejű szerződésének lejártát megvárják és utána kezdenek munkát keresnek?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződésem volt ami most vasárnap járt vna le, szerencsére határozatlan időre meg lett hosszabbítva, de előtte több munkalehetőséget megpályáztam, lett is vna 1-2 aki felvett vna...


Tegnap 2 helyről is jelentkeztek, hogy aktuális e még az álláskeresésem...


Korábban, hónapokkal ezelőtt járt le egy másik helyen így, ott a szemét nem hosszabbított, de akkor is megvárták az utolsó pillanatot, addig meg semmi...


Mi értelme ennek?


Sajnos nekem nincsenek tartalékaim, így nem maradhatok ki sokat a munkából...


De miért várnak eddig, ha egyszer embert keresnek és sok helyen munkaerőhiány van...



2021. aug. 17. 12:14
 1/7 A kérdező kommentje:

,,lejártát megvárják és utána kezdenek munkát keresnek?"


Így akartam írni:


lejártát megvárják és utána kezdenek munkát keresni?

2021. aug. 17. 12:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem,te miért várod meg,hogy az utolsó pillanatban tudd meg,hogy hosszabbít vagy sem?

Akár 2 hónappal előtte is rákérdezhetsz,mi a szándéka.

Egyébként simán lehet,hogy az utolsó pillanatig kétséges volt ,hogy tud e hosszabbítani vagy sem.

2021. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem vártam semmit, meg nem mondják meg, van aki az utolsó munkanapod utolsó órájában szól, hogy ennyi volt...


Én kerestem munkát, találtam is, de ez szólt, hogy hosszabbítás lesz, így maradtam...


De ha nem hosszabbít, akkor se maradok hoppon.


Csak nem értek egyeseket, miért várnak ki?

2021. aug. 17. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem érted...

Te miért nem kérdezed meg jóval a vége előtt,hogy mire számíts,hogy kell e keresned munkát?

2021. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Képzeld, megtettem... nem mondták meg, mert nem tudta vagy nem akarta megmondani...
2021. aug. 17. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a nem tudta megmondani pl lehetne egy értelmes magyarázat.
2021. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En älltaläban csak 1 evre irok alä amit max 2x hosszabbithat a munkaado, utäna hatärozatlan idejü szerzödest kell adnia. A hosszabbitäs tenyet minimum 3 honappal elöre kell jeleznie, amit ha nem tesz meg akkor keresek mäsik helyet. Ha a mäsik hely jobb kondiciokat nyujt, akkor a jelenlegi helyemen a szerzödes lejärtakor nem hosszabbitok. Nincs fölmondäsi idö, lehet azonnal vältani, meg jobb alkupozicioban vagyok( vagy legaläbbis abban erzem magam)
ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!