Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Késtetek már el munkából?

Késtetek már el munkából?

Figyelt kérdés
miért?Mi lett a következménye?

2021. aug. 24. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Rugalmas munkaidőben dolgozom. Igazán nem lehet elkésni, csak ha valami kötött elfoglaltság van.
2021. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Dugóba keveredtem, aztán már semmi értelmét nem láttam hogy reggel 6 előtt, neki álljak még száguldozni, a késés lefaragásáért, ha nem autóval jártam, akkor egy busz maradt ki, az meg rögtön 10-12 perc.

Sok éves dolgozóként, nem lett belőle semmi, mert tudták hogy ha baj van telefonálok már jóval előtte, ha esetleg olvassák a névsort és nem találnak, várnak legalább 30 percet, de utána ők telefonálnának.

2021. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Eddig csak akkor, ha vonatkésés miatt nem értem be időben.

Természetesen mindig telefonáltam, bár sok értelme nem volt, ugyanis vasúton dolgozom, a mi járatunk késett, tudták :D

2021. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Kamionsofőr vagyok ... A "munkahelyemen" alszok .
2021. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Legfeljebb 1-2 percet. Eltévedtem 😂

Egyébként homeoffice-ban dolgozom, és kb bármikor tehetem, nincs munkaidő, ritkán kell csak bemenni. Eleve új munka és a "szokásos" bejárat zárva volt. Plusz egy hatalmas épületben egy irodát kellett megtalálni, úgy, hogy komplett folyosók vannak zárva.

Nem lett belőle semmi. Csodálkozott is mindenki, hogy hogy jutottam be, mert a másik ajtó csak kártyával enged be. (Találtam egy harmadikat, de ilyen föld alatti titkos alagút jellegűt)

2021. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elaludtam. Betelefonáltam, hogy ez történt, semmi nem lett belőle. Nyilván más ha rendszeres, de nálam nem. Mindig pontosan vagyok bent, beteg se szoktam lenni.
2021. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha, de ha így lenne se lenne gond belőle.
2021. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos iskola időben állandóan elkések. Távolsági busszal járok 2 várossal arrébb a munkahelyemre. Nyáron be tudok érni időben, de mikor suli van, és felszáll vagy 20-30 gyerek, akkor akár 15-20 percet is kések a munkahelyemről.

Remélem idén is online oktatás lesz, mert nagyon csesztetnek bent a késések miatt, de nem én tehetek róla.

2021. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Több munkahelyröl is. Mindenhonnan csak pár percet, fél óra sem volt, de egyesek szinte sokkot kaptak, mintha a világ vége jött volna el. Sosem értettem, mit kell ezen ugy izgulni, semmi halálosan fontosrol nem maradtam le.

Aki meg ilyenkor az óráját kopogtatja, annak le kéne törni a kezét!

2021. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legtöbbet pont az első munkahelyemről a legelején.

Az élethelyzetem sem volt egyszerű és nagyon kényelmesen, átszállás nélkül utaztam - a legközelebb lakó ember késik effektus.


Eleinte határozott idejű szerződésünk volt, pont akkoriban késtem párszor kb 10 perceket. Viszont mással is előfordult illetve a 'mentoraink' sem voltak jellemzően bent, nem látták.


Jelenleg rugalmas munkaidőben dolgozom és az én team manager-em lazán veszi a törzsidőt is. Mármint azért nem akkor jössz, amikor akarsz, akkor mész, amikor akarsz, de ha fél órát késel a törzsidő elejétől, az nem gond. Persze havonta egyszer fordul elő velem. Van, aki úgy jár be. :D Nyilván a megbeszélésekre ott kell lenni.



Hacsak nem olyan a munkakör jellege, hogy konkrét gondot okozhat a késés (például gépek melletti munka), akkor nem hinném, hogy az a jó mentalitás a cég részéről, hogy azonnal keresztre akarnak feszíteni, ha késel. Jó, ha olyan a jellege, lehetőleg akkor se feszítsenek keresztbe, csak vannak olyan munkakörök, ahol megértem, hogy az átlagnál több szigor kell.

2021. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!