Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alacsony fizetés, magas...

Alacsony fizetés, magas költségek, nulla magánélet. Csak én látom ilyen kilátástalannak a helyzetet?

Figyelt kérdés
Elvégeztem a jogászképzést Magyarországon, vidéken egyáltalán nem találtam állást, Pesten voltam több állásinterjún is, de szinte mindenhol 180 ezret kínáltak. Végül felvettek egy nemzetközi irodába 240 ezerért. A baj az, hogy egy szobát bérlek, arra elmegy 85 ezer forint rezsivel együtt, kajára 90 ezer (sajnos nincs időm főzni a sok túlóra miatt), bérletre 10 ezer, háztartásra még egyéb költségek (mosogatószer, wc papír stb.) és jóformán ott tartok, hogy semmi sem marad, sőt a szegénységben élő szüleim megtakarítását kezdtem el felélni, ami miatt teljesen depressziós lettem. Tudtam sajnos, hogy ez lesz belőle, de nagyon erőltették, hogy a szakmámban dolgozzak. A baj csak az, hogy semmi sem marad, mínuszba megyek. Sokan azt gondolják, hogy jogászok sokat keresnek, láttam az irodában a fizetési táblát, kb. nettó 600 a legmagasabb összeg, amit az ember 45-55 éves korára elérhet. Pesten az a baj, hogy egy három szobás lakás már min. 60 millió, otthon van két jó állapotú házunk. Azt számoltam, hogy ha utcaseprő lennék otthon, ugyanebben az anyagi helyzetben lennék. Ennyi túlóra mellett barátnőt esélyem sincs találni, vasárnap is sokszor dolgozunk. Arra gondoltam, hogy el kellene menni valahová gyárba dolgozni, akár itthon akár külföldön, sok helyen fizetik a szállást, idős koromban meg hazamennék valamelyik házunkba. Testvérem nincs, mindkettőt én fogom megörökölni.
2021. szept. 6. 07:00
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Az kimaradt még, hogy Pesten egy szerényebb lakás megvásárlásához is kell legalább 8-12 millió önrész. Ennyit kb. 8-10 év alatt tudnék összegyűjteni.
2021. szept. 6. 07:01
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kő kemény magyar valóság, itt meg kell szakadni a kevésért is, valaki meg a f...át sem vakarja a sokért.


Innen egy átlag ember jobb ha elmegy mert nevetséges az egész, hogy gazdagok segge alá rakunk mindent ilyen penzekert.


A legjobb hely ahol kerestem 370 volt, de egy perc magán életem nem volt..


Menj el innen vagy onnan jobban jársz.

2021. szept. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Kaja azért nagyon durva. Ezen lehet spórolni. Napi egy melegétel az kb 1200 ft, legyen havi 40. Reggelire zabpehely kiegészítva, amit szeretsz. Kb 200 ft. De számoljunk 300-zal, ha nagyon extrásítod gyümölccsel. 9000. Vacsorára szenya... csirkemell sonka, tonhal, humusz + zöldségek, tk zsemle. 400 ft/nap. 12000. Kis uzsi, egy banán v alma még napi 100 ft, 3000/hó. Így összesen 64 ezer. Nyilván.ez az összeg egyrészt csökken, ha vendégségbe mész, nő, ha szórakozni-éttermezni mész. De 90 sehogy sem lesz. Így is túloztam az árakkal 20%-ot. 50-ből is simán megvan a kaja, mindennapi 1× melegétel rendeléssel.


A többi viszont valóban ennyi. Ez ilyen...

2021. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Ez mindenhol így van, Németországban is dolgozni kell ugyan annyit mint itt, időd semmire se lesz. Annyi, hogy megfizetik, de mire jó ha van pénzed? A pénz nem boldogít.
2021. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%
A szoba albérletedet drágának találom.
2021. szept. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

3-as, nem tudom, melyik településen élsz, de pl. Budapesten napi menüt már 1400 forint alatt még külvárosban sem lehet találni. A belvárosban, ahol a munkahelyem van, a legolcsóbb menü 1450, átlag körül 1600-1900, de a külvárosban, ahol ismerősök laknak, ott is 1400 körül van. 1200 utoljára két évvel ezelőtt volt, amikor még egyetemista voltam, ennyiért vettem. A napi étkezésem kb. úgy néz ki, hogy reggelire 3 szendvics, ebben van egy kis paprika, a legolcsóbb szalámi és a legolcsóbb margarin, a paprika helyett néha paradicsomot eszek, a vacsora is ugyanez általában. Minden nap eszek egy-egy gyümölcsöt. Ez vagy egy alma vagy egy banán, meg délután egy kekszet meg szoktam enni, de az nagyon max. 250 forint.


4-es tudom, hogy mindenhol így van, de pl. ha az ember elmegy egy gyárba, akkor ott jobban betartják a foglalkoztatási szabályokat, ott nincs olyan, mint ügyvédi irodában, hogy túlórázz, nem fizetjük ki, örülj, hogy dolgozhatsz egyáltalán. Másik, hogy gondoskodnom kell majd a szüleimről, sokat spóroltak, hogy tudjak tanulni. Azt hittük, hogy megéri. Nagyon alacsony lesz a nyugdíjuk, ki kell majd segítenem őket. Esetemben nem arról szól a helyzet, hogy milliókat szeretnék keresni, csak jó lenne, ha egyáltalán tudnék félretenni havonta egy kicsit. Meg, hogy ne kelljen egy drága pesti lakásra milliókat elkölteni.


5-ös: sajnos ilyenek az árak. Amikor én béreltem ki, még 70 ezerért találtam szobát, sajnos ma már ennél is drágább.

2021. szept. 6. 07:49
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Nincs itt ellentmondás, hogy a szüleid "szegénységben élnek", noha van két házuk?
2021. szept. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Egyiket a nyolcvanas évek végén építették, a másikat örökölték. Egy fizetésből élnek, kb. minimálbér. Az országnak abban a felében elég nagy a munkanélküliség, nagy az elvándorlás.
2021. szept. 6. 07:52
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha gyárba elmész dolgozni, nem lesz meg a gyakorlati időd és akkor, még nehezebb az előrébb jutás.
2021. szept. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Egyik házat eladni/bérbe adni nem opció?

Bár ha rossz a környék, sokat nem lehet érte kapni, de legalább nem viszi a pénzt (pl. ingatlanadó, alapszintű fűtés, stb)

Talán az ára elég lenne egy beugróra az agglomerációban.

Nem lesz könnyű, az biztos. De akkor sem hagynám veszni a diplomámat, ha a gatyaszíjat kéne megszorítanom érte.

Amit meg fentebb írtak a kajálásról, azt fontold meg. Vacsira egy szendvicset/rántottát összedobni nem ördögtől való. Hétvégén pedig főzhetsz, az hétfő-keddig is akár kitart.

2021. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!