Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megszokni a 2...

Hogy lehet megszokni a 2 műszakos munkarendet?

Figyelt kérdés
Nagyon rég dolgoztam 2 műszakban és emlékszem, hogy a délelőttivel nem volt gond viszont a délutános szinte alig akart letelni sokszor még ha jó napom is volt. Pedig ez a munka jövős és menős volt de hiába. Azóta csak suliban voltam így elszoktam a délelőtti, délutáni váltakozástól. A hely közel lenne így az nem lenne probléma este sem. Csak félek hogy nehezen fog letelni a délutános munkarend mint a délelőttös. Első pár nap biztos nehéz lesz, de mennyi idő kb. mire úgy megszokja az ember a váltást? Persze teljesen más ha már ott dolgozok mintsem itthon ezen agyalok, hogy tényleg ennyire lassan telne le úgy, hogy semmi érdekeset nem csinálok míg ott valahogy csak haladna az idő. Hogy nézzem előnyként, hogy 2 műszak van és délutános is?

2021. szept. 20. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a két műszak nem olyan rossz. Eltelik az a 8 óra délután ha közben dolgozol.

Nézd előnynek, hogy nem 3 műszak :)

Heti váltásban vannak a műszakok?

2021. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hánykor végznél és mikor érnél haza.

Én már régen így dolgozok és semmi bajom vele viszont én 9-kor végzek. Előnye a du-os műszak ak az higy nem kell korán reggel kelnem, hazafelé nincs tömeg mert már késő van, kevesebb kávét iszok. Sokkal nyugodtabb vagyok a munkahelyemen is ha nem csak pár órát alszok. A bevásárlást még előtte letudom ha kell. Ha reggel megyek annak is megvan az előnye. Hiába nem tudom kialudni magam azért munka után több mindenre marad időm. Hazafelé fáradtan viszont nem mindig szeretem a forgalmas utat, vagy a tömeget.

De ha éjfélkor végeznek az nem lenne olyan jó mert úgyse tudnék elaludni egyből munka után, csak hajnalban. Na az felborítaná az alvási szokásaimat. De ha pl 9.15-10re otthon vagyok (attol függ higy mivel megyek haza vagy még utána megyek - e vásárolni) akkor ugyanúgy tudok aludni mintha bármelyik más nap lenne. Ja igen imádom az esti bevásárlást, nyugis minden, nem tolonganak a pénztáraknál se.

2021. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En ket munkahelyen dolgoztam valtott muszakban, az elozo helyemen nagyon unalmas volt a delutan es hosszu, de a mostanin sokszor nagyon hamar eltelik. En szeretem a delutani nyugalmat, kevesebben vagyunk, de a munka porgos, viszont nagyobb a csend, kevesebb a stressz.

Kozrejatszik az is, hogy a mostani helyemen ugy osztod el a szunetedet, ahogy akarod, tehat en kb 2-2,5 orankent kimegyek, ez jol tagolja a napot, 6-7 kozott szoktam kimenni az utolso elotti szunetemre, onnan mar csak 2 ora az utolso, mire onnan visszaerek pedig mar csak 1-1,5 ora van hatra a munkabol.

Igy nincsenek hosszabb, megszakitas nelkuli monoton idoszakok.

2021. szept. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Egyszerűen nem lehet megszokni, ideiglenes munkám van egy gyárban...Van egy magyar nő, aki 10 éve itt van és minden héten szenved.

Mire megszokja a nappalt jön az éjszakás és ezzel itt mindenki így van.

2021. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
4. A kérdező nem éjszakai hanem délutános műszakról beszélt.
2021. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Csak nekem éjszakai/esti műszak így szoktam meg....

Nappali itt: 5:30-tól 15:00-ig

Du.: 15:00-tól 01:00-ig

2021. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os akkor ezen fejlesztettek, mert az alap 2 müszak az 06-14-ig és 14-22-if volt.. Lám lám, mennyit megtesznek hogy még rosszabb legyen a munkavállalóknak ! Gondolom szakszervezet meg nincs is ott, minek az..
2021. szept. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 Meg mindig az az alap, mindig is voltak munkahelyek, ahol mashogy mentek / mennek a dolgok.
2021. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!