Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen tapasztalatotok van 12...

Milyen tapasztalatotok van 12 órás műszakkal kapcsolatosan? Milyen fizikai, érzelmi hatásai vannak ha egy ember heti hat napot 12 órában dolgozik?

Figyelt kérdés

2021. szept. 27. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Heti 6 nap sok. 1-2 alkalom nem vészes, de annyinál már az alváshiány ki fog csinálni, és lesz napi 0 perc szabadidőd. Ha fizikai munka, akkor olyan módon is terhel, pl. pár nap után már nagyon fájni fog a lábad.
2021. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Heti 6x12 óra az 72 óra. A törvényes munkaidő 40 óra. Ez tehát annak 1,8-szerese, közel duplája. Tehát közel két ember munkáját végzed.

Ha nem bírod, akkor ne csodálkozz, mert nem is normális. A normális az, hogy 2 ilyen nap után van egy szabadnapod.

2021. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
89%
Hotelben dolgoztam 12 órát... De nem 6 napot egyhuzamban, embere válogatja én kivoltam teljesen az éjszakás 12 órától.
2021. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
ez modernkori rabszolgaság, miért akarsz rosszat magadnak?
2021. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

ki fogsz készülni

heti 3-4 napot szoktak 12 órában dolgozni

2021. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első észrevehető hatás a fizikai fáradtság és az alváshiányból eredő koncentrációhiány és kimerültség amit kávéval akarsz orvosolni. Fizikailag és szellemileg is kiégsz pár hónap után, de lehet még annyi sem kell hozzá. A hosszútávú hatása pedig valószínűleg a stroke.
2021. szept. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat! Igazából az egyik ismerősöm ajánlotta ezt az álláslehetőséget. Ő is itt dolgozik már 2 hónapja és nagyon türelmetlen és ingerült lett. Volt neki egy lány akiért hónapokig futott amikor a lány belement volna a kapcsolatba ő elutasította. Külső szemlélőként picit olyan mint hogyha érzelmileg is kiégett volna. Nem voltam benne biztos hogy a munka okozza ezt de az itt leírtak alapján valószínűsíthető. Én nem szeretnék így járni, soha nem dolgoztam 12 órás műszakban úgyhogy átgondolom.
2021. szept. 28. 08:30
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem magával a 12 órás műszakkal van baj hanem azzal, hogy túlzásba vitte. Heti 6 nap 6x12 óra az 72 óra munka/hét. Nem is tudom ezt legálisan hogy lehet végezni. Én is 12 órában dolgozok, de egyik héten 26 órát, a másikon 38 órát + mikor túlórát vállalok, de az ritkán van. Mondhatni a túlórákkal együtt 38 órát dolgozok hetente. Ez még így kényelmes, 2 nap munka után 2 nap pihenő
2021. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

* egyik héten 36 órát, a másikon 48 órát

* 48 órát dolgozok hetente

2021. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A vicc az, hogy ilyen állást két személyre kéne meghirdetni. Annak az ismerősödnek (vagyis az ottani cégvezetésnek) két embert kéne keresnie. Namost, ha a felkínált fizetést elosztanák kétfelé, akkor kiderülne, hogy kifejezetten alacsony fizetést akarnak adni egy teljes állásért.
2021. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!