Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt, ha felàllok...

Próbaidő alatt, ha felàllok és haza megyek munka közben, akkor nem lesz semmi probléma?

Figyelt kérdés

Biztonsági őr vagyok. A főnököm finoman szólva is egy idióta. A másik őr akivel pedig egy szolgálatban vagyok egy igazi rosszindulatú ember, nem is nagyon bírom őt elviselni. Egész nap ordítozik velem, hogy nem tudok semmit (pedig szinte mindent én csinàlok helyette), és naponta felhívja a főnököt is, hogy rúgjon ki engem, mert hülye vagyok. Más emberrel sem sokkal különb ez a kolléga, szerinte mindenkit ki kéne rúgni a cégnél, csak éppen velem kéne kezdeni. Nos, a főnöknél betelt a pohár. Tegnap felhívott és elkezdett apró hülyeségek miatt lecseszni engem durván. Egyik problémàja például az volt, hogy alkalmanként elfelejtem betűrni a felsőt a nadrágomba(10-ből 9 alkalommal egyébként be van tűrve. A ruhámat pedig minden szolgálat után mosom, tiszta, rendezett szoktam lenni), a másik az volt, hogy a ,,civil" pulóverem sokszor a szolgálati helyen van a széken(ahol én szoktam ülni, más nem, és senkit nem akadályoz), a harmadik gondja pedig az volt, hogy szerinte én nem járok ki járőrözni (ami nem igaz, idő szerint ki szoktam járni, és minden járőrözés minimum 20-30 percig tart, ahogy az elő van írva, és minden pontot le is szoktam húzni megfelelően). Azt mondta, hogy be fog jönni ellenőrizni, és ha valamit úgy lát ahogy nem kéne, akkor ki leszek rúgva. Nos, reggelre másik kollégámmal (aki leváltott engem) üzent, hogy be fog jönni hozzám személyesen beszélgetni. Már tegnap a telefonban majdnem összevesztünk, személyesen úgy érzem ez elkerülhetetlen lesz, és addig fog ez fajulni, hogy közlöm vele még ott munkaidőben, hogy én ezt nem vagyok hajlandó tovább hallgatni, felmondok, és haza megyek. Még próbaidős vagyok három hétig. Jól gondolom, hogy akkor ezt megtehetem következmény nélkül?

Egyébként múlt hónapban is, meg most is mindenkit én helyettesítettem, más jött a hónapban 170 órát, én bent voltam 300-at, mindig fogok ittas személyt is, mert én szondàztatok ahogy kell(többiek semmi ilyet nem csinálnak), már fogtam tolvajt is. Mindent jelentek, és adminisztràlok ahogy szükséges, a többiek természetesen ezt sem nagyon csinálják, ha nem muszáj, csak én nem fogok egyből a főnökhöz rohanni minden ilyen miatt, nem úgy mint a "kedves" kollégám. Úgy gondolom, hogy ami ennél a cégnél megy elég gyerekes. Ráadásul a legutóbbi fizetésem sem volt rendben, meg az órabérem is nagyon kevés ahhoz képest, hogy azért elég sok feladatom van egy nap, és 24 óra alatt aludni is tilos. Nagyon nagy vesztenivalóm így nincs.


2021. szept. 30. 11:56
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy erre a munkahelyre nem nagyon tolonganak az emberek. Olyan kevés az órabér, hogy meghalljàk a jelentkezők, és inkább azt mondják, hogy nem érdekli őket az állás mégsem. 1-2 ember eljut az első próbanapig, megnézi, hogy mit kell csinálni ezért a pénzért, és többet nem veszi fel a telefont. Mióta én itt vagyok én is láttam már néhány ilyen embert. Úgy gondolom nem véletlen. Én is csak azért vállaltam el a munkát még nyáron, mert munkanélküli voltam, és gyorsan kellett a pénz.
2021. szept. 30. 12:00
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Megteheted.

De ettől én még szólnék, hogy holnaptól ne számítsanak rám és ledolgoznám a műszakot, mert nekem így lenne korrekt. (Meg aztán ilyen társulatnál elképzelhető, hogy bosszúból lenyúlnak a fizudból)

2021. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy tudom kell hozzá írásos nyilatkozat, csak úgy elmenni azért meredek lenne. Pl. felírod egy papírra hogy próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondasz, aláírod és odaadod a főnöknek; megmondod neki hogy nem jössz többet. Tök mindegy mit mond vagy ellenkezik, esetleg mivel fenyeget, az a papír érvényes (azt hiszem x napig bírósághoz tud fordulni ha megakarja támadni, de nem érne vele semmit és úgyse fog).


Tipikus szr helynek hangzik, nem vesztesz vele semmit. Lehet az a pénz egy kicsit kicsúszik, de ilyen bánásmód és viselkedések mellett ne sajnáld.

2021. szept. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Próbaidő alatt mindkét fél felmondhat indoklás nélkül. Persze meló közben nem állhatsz fel szó nélkül és mehetsz haza (pláne biztonsági őrként), de ha lejárt a műszak közlöd, hogy ez volt az utolsó. A helyedben megvárnám a fizunapot és akkor mondanék fel, mert amilyen k.cs.g cég lehet kitalálnak valamit, hogy ne fizessenek.
2021. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan, pláne, ha ilyen trágya a hely, nem is érdemelnek mást.
2021. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

1-es vagyok

A törvény szerint felmondás után max. 3 nappal meg kell kapd a munkabéred minden egyéb elszámolással együtt.

A szóbeli felmondás is felmondás, de abban igaza van a 2-nek, hogy saját érdekedben jobb, ha leírod - nem kell indoklás, egy sor az egész - viszont másolattal készítsd és irasd alá az átvételt!

2021. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

#4

Hiába mond fel fizunapon, ami általában 10-12-ike, mert addigra már a tárgyhóban bent van nagyjából 2 heti bére.

2021. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2%
Írásos szarság nélkül is nyugodtan felmondhatsz, itt sok az okoskodó. Műszak végén odahívod a főnököd és megmondod neki, hogy holnap nem mész. Indokolnod sem kell, ha megkérdezné, hogy miért. Utána szépen 5 napon belül megkapod a kilépő papírjaid. Majd ő ír magának egy pár sort, ha akar. Viszont mindent le kell adni (munkaruha, belépőkártya, ha van és minden egyéb munkaeszközt)
2021. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

" Persze meló közben nem állhatsz fel szó nélkül és mehetsz haza (pláne biztonsági őrként), de ha lejárt a műszak közlöd, hogy ez volt az utolsó."


Meló közben is bármikor felállhat és hazamehet. Istenem ekkora hülyeséget leírni...Aki rosszul lesz munka közben ő is feláll és hazamegy. Akkor szerinted miért ne tehetné meg egy próbaidős? Mi a jogi akadálya?

2021. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
#9: Azért banyek, mert egyből rákennek valami kárt vagy hiányt, ami azért keletkezett, mert őrizetlenül hagyta a telephelyet vagy akármit, amit őriz.
2021. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!