Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire tisztességes egy...

Mennyire tisztességes egy ilyen munkaajánlat? Csak velem fordul elő mindig ilyen?

Figyelt kérdés

Nem fogom leírni melyik cégről vsn szó. Beadtam a jelentkezésem, másnap fel is hívtak, hogy menjek majd el egy nap állásinterjúra. Persze az a hely is a lakhelyemtől van vagy 70 km-re. De még az állásinterjúért kellett volna utazni, rendben is lett volna. Csak hogy ezt az állást a lakhelyemen hirdették meg, és 1 hónapig heti 5 napot kellett volna beutaznom, mert hogy abban a másik városban 70 km-re van a betanítási idő. De a betanítási idő alatt döntik el hogy felvesznek vagy nem, ergo ha nem vesznek fel, 1 hónapig ingyen dolgoztam volns nekik. Ez bele sem volt írva az álláshirdetésbe, hogy a betanítási idő máshol fog történni.

Régen azért hogy a lakhelyemen közmunkára felvegyenek, még azért is utaznom kellett hogy felvegyenek, egy teljesen más helyre, de a lakhelyemen dolgoztam.


2021. okt. 1. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Akkor maradj közmunkán 50, meg 70ezer forintért. Azt meg senki sem hiszi el, hogy nem kaptál volna a betanulási időszakra fizetést. Azt sem értem, hogy min háborogsz? Már alapból azt felhányod, hogy 70km-re kellett volna interjúra menni. Bele ne haljál már. Ha neked nem fér bele a bejárás addig, az a te dolgod.
2021. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én pl. 300 km-re mentem interjúra képzeld.

És a betanulási időre is kapsz fizut mert lesz munkaviszonyod. Max azt mondják próbaidő alatt, hogy köszi ennyi volt.

2021. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy látszik sokan nem is értik mit írok. Csak magáért az interjúért én is elutaztam volna, de maga a munka ott van meghirdetve, ahol én élek, és 1 hónapig 5 napot kellett volna utaznom, mert a betanítást a végleges munkahely címén ott még nem tudják kivitelezni. Nem mindenkinek van jogosítványa képzeljétek.
2021. okt. 1. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Járj be busszal. Menj ideiglenesen motelba arra az időre. Kérj a cégtől utazási vagy lakhatási hozzájárulást. Menj addig egy ismerőshöz. Kérdezd meg tudnak e szállást biztosítani arra a pár napra. Stb.
2021. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne tisztességes?Az érdekes hogy a betanítás másik helyen van de ez van,ha ez neked nem fér bele tisztelettel nem vállalod el.Amúgy nem dolgoznàl ingyen mert próbaidő alatt is jár fizetés.
2021. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A cég szerint a beutazást nekem kell megoldani. A fizetés 160 ezer nettó lett volna, de így nem tudom vállalni. Nincs ott ismerősöm, és motelre meg nincs pénzem, hogy naponta ott 10 ezreket fizessek. Ha szállást biztosítottak volna, úgy bevállaltam volna, de így nem tudom.
2021. okt. 1. 14:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Más nem tudok tenni, más állást fogok keresni. Amúgy több helyre is beadtam a jelentkezésem.
2021. okt. 1. 14:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval most akkor mi a baj? Hogy véletlenül visszahívtak valahonnan, de neked nem felelnek meg a feltételek? Hát, ez ilyen. Bárkivel. Nekem pl jogsim van, de kocsim nincs. Szóval van busz, vonat, anyámkínja.
2021. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Úgy látszik sokan nem is értik mit írok"- mindenki érti, amit írsz, csak egyedül te háborogsz rajta és senki nem ért veled egyet.:)
2021. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!