Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Annak milyen következményei...

Annak milyen következményei lehetnek, ha egy éttermi alkalmazott a vendégek előtt balhézik össze a főnökével?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

Egy alkalmazottal szemétkedik a főnöke, rosszak a munkahelyi körülmények, a lényeg, hogy idegileg kikészül, és egyszer csak már nem bírja tovább. Ezért mindent lerak, és úgy dönt, hogy elhúz, nem tölt le felmondási időt. De előtte veszekszik egy sort a főnökkel, különféle szitkokat és trágár jelzőket kiabál rá. Esetleg még össze is tör valamit. És mindezt a vendégek szeme láttára és füle hallatára. Meg még mondjuk a vendégek felé is odaveti, hogy jobban tennék, ha elkerülnék ezt az éttermet, és még esetleg mond valami feketítő dolgot a főnökre és a helyre vonatkozóan.

Ennek milyen következményei lehetnek? A főnök beperelheti a dolgozót valamilyen címen?



2021. okt. 9. 12:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Ezt már kérdezted a törvények topicban is délelőtt. Akkor nem akartam válaszolni, mert kaptál válaszokat, de tessék leírom, mit gondolok:


Btk 226. §

Rágalmazás

(1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ.


Azért vétség, nem pedig szabálysértés, mert nem a konyhában vagy a raktárban küldöd el a főnököt az anyjába négyszemközt, hanem egy tucat vendég előtt.


Ha pedig arra is megjegyzést teszel a vendégek előtt, hogy milyen sz@.r az étterem és milyen gyökér a főnök ahogy a munkáját végzi, akkor oedig már a Btk. 227. § szerinti becsületsértést követi el.

(1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben

a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy

b) nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el.


Szóval próbálj meg kulturált maradni, még akkor is, ha rossz volt a munka, és ne ülj be az étterembe, miután felmondasz.

Felesleges ekkora cirkuszt csinálni, csak magadat járatod le.

2021. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én ma délelőtt ugyan nem kérdeztem.
2021. okt. 9. 12:19
 3/24 A kérdező kommentje:
De amúgy miért gondolod, hogy én készülök ilyesmire? Írom, hogy elméleti kérdés.
2021. okt. 9. 12:20
 4/24 anonim ***** válasza:
19%
ÉN, nem perelnék. Bevonszolnálak a padlótól a plafonig kicsempézett zöldségmosóba, és ott úgy összevernélek, hogy bexarsz.
2021. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2021. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
5: Az, hogy egy dologgal kapcsolatban valaki több kategóriában is feltesz kérdést, marhára nem jelenti automatikusan azt, hogy ő maga érintett. Nem tudom, honnan ez az általános iskolás szintű gondolkodásmód itt egyesekben.
2021. okt. 9. 13:06
 7/24 A kérdező kommentje:
5: Mellesleg ha neked a tegnap 9:28 ma délelőttnek számít, akkor valami időzavarban szenvedhetsz.
2021. okt. 9. 13:27
 8/24 A kérdező kommentje:
4: Utána pedig szépen mész a börtönbe súlyos testi sértésért. Mert a vendégek azt minimum tanúsítani fogják, hogy elvonszoltad az alkalmazottat. Ezzel a mentalitással és gondolkodásmóddal remélem, hogy nem vagy ténylegesen főnök.
2021. okt. 9. 13:29
 9/24 anonim ***** válasza:
8.-ra. És ki jelent fel? Látlelet? Gyomorszájról nem lehet venni, nincs nyoma.
2021. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9: Minthogy a kicsempézést emlegetted, meg hogy úgy összevered, hogy összecsinálja magát, ez nem arra enged következtetni, hogy ügyelnél rá, hogy ne maradjon nyom. Mellesleg ma már elég fejlett a technika, egy tucat módon meg lehet állapítani, hogy valóban a vádlott vert-e meg valakit.
2021. okt. 9. 13:36
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!