Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet-e a munkáltató...

Kötelezhet-e a munkáltató rendszeres túlórákra, ha nekem a gyerekeimre/szüleimre kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Kevés az alkalmazott, gazdaságos mindig valakit beosztani túlórázni. Viszont, a családom fontosabb, mint a pénz. Ilyenkor, vesz fel új embereket a főnök?
2021. okt. 9. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos óraszámig kötelezhető vagy, nézz utána, hogy ez pontosan mennyi. Viszont én egy ilyen munkahelyről tutira dobbantanék, 2 éve dolgozok, de soha nem köteleztek túlórára, sőt teljesen megértő és rugalmas a főnök(irodai munka, ha ez számít).
2021. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 hetes munkát a főnök elvárná, hogy egy hétvége alatt legyen kész. Ahol nincs ember, rendszeres módosítások kellenek, különben beragadna a rengeteg áru. Nem tudom mennyi pénzt kapnak a hatóságok, de én fogok a jövőben fizetni, hogy valaki rendet tegyen, az fix.
2021. okt. 9. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem kötelezhet és ehhez még csak a gyerekkártyát sem kell bejátszanod, ugyanis alanyi jogod van hozzá, hogy addig dolgozz, hogy amíg a munkaidőd tart
2021. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

kötelezhet, meg elrendelhet rendkívüli túlórát.. persze előre kell jeleznie.. nem tudom pontosan de 12 vagy 24 órával előre.


Nálam volt ilyen, hogy nap végén szólt munkaidő vége előtt 10 perccel, hogy akkor srácok ma 20 ig toljuk... nekem meg kicsúszott, hogy "anyádat azt, péntek este bent rohadni este 8ig".. hétfőn már nem mentem.. én mondtam fel.

2021. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg kell mondani a főnöknek, hogy bocs api, de ennyi munkát nem lehet egy hétvége alatt megcsinálni, ne legyél spúr g_ci, vegyél fel még embereket.
2021. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem kötelezhet-bár nem tudom, valahol mintha hallottam volna kötelező túlóra keretről- de azzal számolj hogy ha kardoskodsz akkor egy esetleges létszámleépítésbe belekerülhetsz. Hallottam már ilyenről is
2021. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Törvényesen, előre bejelentve elrendelhet túlórát, hogy mennyit és mikor kell legkésőbb bejelenteni, azt nem tudom fejből, nekem 24h rémlik
2021. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben egyedülálló szülő vagy akkor tudtommal nem kötelezhet túlórára. Ha nem akkor kötelezhet, és legkésöbb szerdán szólni szoktak, hogy be kell menned szombaton.
2021. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!