Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » YouTuber-ek miből élnek ilyen...

YouTuber-ek miből élnek ilyen jól?

Figyelt kérdés

Szoktam nézni Maris, Buzási András, Magyar Barbi vlogját és azt látom nagyon jól élnek magyar színvonalhoz képest.

Reggel éttermi brunch, este étterem vacsora, közben mozi, márkás ruha, nyaralás, rendelnek 2-3e forintért ebédet innen-onnan, albérlet, közben egyetemre járnak nappalin, tehát főállásuk nincsen.


Ezt így mind ezekből a YouTube videókból?


2021. okt. 10. 21:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2021. okt. 10. 21:23
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Igen.


Volt olyan nagy magyar videós akinek valami kiszivárgott infó alapján 84 millió Ft-os évi bevétele volt.

2021. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom szponzorok és támogatások. Mondjuk a Thevr, pistinek nem rég született egy kislánya, és nem is olyan rég vettek egy vadiúj stúdiót. Elvileg nem dolgozik mást, tehát ha ésszel csinálja az ember akkor meglehet belőle élni.
2021. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát figyelj, egy amcsi kamaszgyerek egymillió feliratkozóból és havi 2-3 feltöltésből képes volt magának venni egy Teslát, szóval nem kell sokat dolgozni ahhoz a primitív magyar influenszerkéknek sem, hogy az ebédrendeléseik összejöjjenek, meg a márkás ruhákkal villoghassanak.
2021. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Röviden: az idióta emberekből, akik őket nézik. Én pl ezért nézek csak olyan youtubereket akiknek a videózás csak a sokadlagos bevételi forrás, nem vagyok hajlandó növelni egy nyomi tini infuenszer egóját és bankszámláját sem. Pl Magyarósi Csabát bírom, neki a youtube előtt is volt karrierje és rendes szakmája, és most is van a youtube-on kívül egy rakás érdekeltsége. Azon kívül, neki a videói is mindig informatívak, és érdekesek. Kedvencem amikor ilyen semmit érő hülyegyerekek látszólag nem csinálnak semmit.. majd feltöltenek olyan videót, hogy "vettem egy audit! (khm.. Nász Dani)", vagy "2 havonta új házba költözök!", vagy "havonta nyaralok! (Barni)". És akkor pár néző értetlenkedve teszi fel a kérdést hogy "mégis mibű?" Hát abból hogy a videóit nézed te hülye. Mert ahelyett hogy élnéd az életed és azzal lennél elfoglalva hogy juss többre és többre, inkább nézed másokét aztán meg irigykedsz. Hát nem kell, ahogy nézni sem kell őket. Ha nem lenne youtube, és nem lenne ilyen sok gyökér élettelen, ezek az "influenszerek" valószínűleg valami szalag mellett robotolnának vagy a mekiben pultoznának, mert semmi végzettségük, értékük nincs. Az Henry Kettner félék meg külön kategória, de azért róluk is írok pár gondolatot: szerintem ők a legalja, mert nekik mindent a szüleik tolnak a seggük alá. Szar videókat csinálnak, az emberek nem is kiváncsiak rájuk, de azért villognak a teslával meg az 5.kerületi penthouse lakással (aminek szerintem közel milliós a havi bérleti díja). Na mindegy. Én a saját dolgaimmal foglalkozok, jól keresek, jó karriert építek, jó végzettségem van, boldogít a tudat hogy nem szorulok rá más emberektől kuncsorogni, meg arra hogy bohócot csináljak magamból ország világ előtt.
2021. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szélhámosságból. Manapság a legjobb üzlet a szélhámosság.
2021. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Az 5. le lett pontozva, holott összefoglalta a lényeget. Ha nézik a videóját, abból kap pénzt, nagyon lebutítva ennyi. És igen, ha valami totál értelmetlen, tartalmatlan baromságot tölt fel, arra is rákattintanak és azt is megnézik, szóval nem kell nagyon erőlködni.


Én a youtube-on próbálom kerülni a no content contentet, és inkább önfejlesztésre használom, például nyelvtanulásra, edzéshez stb. Másoknak is azt ajánlom. Mert vannak ám hasznos dolgok is az interneten, nem muszáj a szart magadra engedni.

2021. okt. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mar nem emlekszem ki, de valaki reprezentativ jelleggel kamu neven kert az ismert youtuberektol arajanlatot termek reklamozasra.... 1 db insta poszt 300 ezernel kezdodott.

Maga a youtube nem tejel jol de a fizetett hirdetesek igen

2021. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nézőkből. Belőled és mindenki másból, aki nézi, követi őket. Az interneten mindig te vagy az árucikk.

Mint a Matrixban, csak ott az energiát csapolják le. A valóságban az interneten a zsebeidet és az idődet csapolják.

Ahogy a Matrixban egy álvalóságot mutatnak, hogy ne vedd észre a turpisságot, úgy az interneten is elhitetnek veled egy álvalóságot: hogy ez mind csak te érted van és csak miattad és te vagy a király és milyen jó, hogy a közösség része vagy. Nem!

A valóság az, hogy ez mind a nagy cégek és az influenszerek eltartása érdekében van, te vagy a Duracell elem. A közösség, aminek a része vagy egy nagy akkumulátor-blokk, ami stabilan ott van mindig és lehet szépen, folyamatosan csapolni. Ez már a fogyasztói társadalom v2.0

2021. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gonolom láttál már reklámokat a youtubeon, hacsak nincs adblockod. Na a youtube ezekért a reklámokért pénzt kér a reklámozóktól, és a nézettség, feliratkozók alapján a feltöltőnek ebből az összegből visszaoszt. Kb így működik a youtube pénzkeresés + még vannak a fanoknak ilyen támogatások, patreon, csatornatagság, stb, amiből még több összeg folyhat be. Pénzük pedig úgy lesz, hogy olyat gyártanak a nézettségért, amire az emberek vágynak. Meg is látszik, tisztelet a néhány értelmes és tényleg rendkívül színvonalas hazai youtubernek.
2021. nov. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!