Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sajnos igazoltan elkaptam a...

Sajnos igazoltan elkaptam a covidot lassan 2 hete. Bőven lejárt már a karantén, mehetnék dolgozni csakhogy a munkahelyem negatív PCR tesztet kér. Ezt természetesen nekem kellene saját zsebből kifizetni. Ilyenkor mizu ?

Figyelt kérdés

Én azt olvastam hogy ez nem jogszerű és kötelesek visszavenni amennyiben lejar a karantén és nincsenek tüneteim.


Tudtok segíteni?

Mert van akinek a PCR 4 hétig is mutatja a pozitívat, de én nem fogok kifizetni 4x 19.000 forintot. Illetve addig nem akarok táppénzen rohadni otthon. Ezt a melóba is jeleztem az illetékeseknek akiknek ez nem annyira tetszett.



2021. okt. 13. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem válasz, de oltva voltál?
2021. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, 2x kínai vakcina
2021. okt. 13. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
.. es siman "atment" rajtad?
2021. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3%
Azt nem ertem, ha valaki oltva van es eleve van antitestje, akkor honnan tudjak h Covidos, es nem nathas
2021. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4! Mert a covidot nem antitesttel mérik 🙄Az ellenanyag.
2021. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudják, hogy az IgM érték átlép egy küszöböt: [link]

Az oltással csak az IgG emelkedik meg, az IgM csak a vírus miatt tud.

A kérdésre válaszolva: köthetik PCR teszthez a munkahelyen való tartózkodást. Viszont ekkor a tesztnek hitelesnek kell lennie. Tehát ott elöttük kell csinálnod, és ezt a lehetőséget biztosítania kell a cégnek. Nem neked kell megvenned.

2021. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendesen átment rajtam, kezdődött azzal hogy olyan izomláz szerű érzésem volt a lábaimban. És extrém erőtlennek éreztem magam.

Aznap éjjel már lázas voltam (38.3). Másnap szóltam a férjemnek hogy hozzon egy tesztet a patikabol. Megcsináltuk,és egyből kijött a két csík . 4 nap lázam volt, de sosem ment 38.5 fölé. Csak akkor vettem be lázcsillapítót. 38 alatt nem.

Szóltam a háziorvosnak, stb . Rá 5 nap múlva a férjemen is kijott, majd a 6. Nap a kisfiamon is. Jöttek tesztelni , pozitívak lettek ők is.

2021. okt. 13. 20:54
 8/12 A kérdező kommentje:

De elvileg be se engednek lépni a céghez, nemhogy ott tesztelni .

Azt mondták h vigyek hivatalos pcr eredményt, ami negatív. Ja és fizessem ki én, nekik mindegy hol csináltatom

2021. okt. 13. 20:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Keres másik munkahelyett, ez egy szemét hely.
2021. okt. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérd tőlük írásban, hogy miért nem engednek vissza a karantén lejárta után, és kinek kell fizetnie a PCR tesztet.

Egyébként amit csinálnak, teljesen illegális, simán nyerhető munkaügyi pert ér.

2021. okt. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!