Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes bevonulni a Honvédségb...

Érdemes bevonulni a Honvédségbe katonának? 19/F

Figyelt kérdés

Most kezdtem ebben az évben az egyetemet, de mindig is volt, az úgynevezett "B" tervem, hogy belépek a hadseregbe, ha nem kerülök be egyetemre, vagy esetleg nem sikerül azt teljesítenem. Ugyan maga a tananyag, amit tanítanak érdekel és igazából nem bánnám, ha el tudnám végezni, de az egyetem maga már kevésbé tetszik. Egyszerűen nem sikerült beilleszkednem és valahogyan egyáltalán nem hozzám hasonló emberek vannak ott és nem érzem jól magam a bőrömben. Belegondolni is rosszul esik, hogy lehet még éveket kell így eltöltenem. Ezért egyre inkább foglalkoztat a gondolat, hogy belépjek a Honvédségbe és erről szeretnék itt érdeklődni.


Azonkívül, hogy szeretem a hazámat és szerintem ha úgy alakulna, akár az életemet is hajlandó lennék feláldozni érte (jó, persze ezt most így könnyen mondom), bár azért szerencsére ez nem a legreálisabb opció jelenleg, hogy ilyenre szükség legyen. Azontúl rendkívül vonz a hadseregben az érzés, hogy tartozom valahová. Erről is szeretnék érdeklődni, hogy mennyire tud ott az ember kijönni a bajtársaival? Mármint ténylegesen kialakulnak az egy egységben szolgálók között azok a szinte már testvéri kapcsolatok, mint például a filmekben? Meg hogy egyáltalán könnyű beilleszkedni oda? Illetve olyan történteket is hallottam, hogy sokan azt mondják, hogy azok voltak az életük legjobb évei, amikor a seregben szolgáltak. Tényleg ennyire jó lehet? Meg másrészt szimplán csak értelmet adna végre az életemnek, hiszen lenne egy magasztosabb cél, nevezetesen a saját hazám, amit szolgálhatok. Illetve nem vagyok teljesen elégedett magammal és szerintem azért a hadsereg a legmegfelelőbb talán, hogy igazi férfit faragjon belőlem.


Jól bírom, ha emberek ordítoznak velem, meg a szivatások se annyira akasztanak ki, szóval ezek annyira nem riasztanak vissza. Fizikailag már szerintem azért jóval megterhelőbb lenne, de úgy gondolom, hogy azért azt is meg tudnám csinálni. Ezenkívül azért természetesen maga a bérezés is érdekelne, hogy mennyire lehet megélni belőle, milyenek a munkakörülmények stb. Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.



2021. okt. 14. 20:44
 1/8 vantel ***** válasza:
53%

Ha szereted,hogy megmondják mit csinálj, mit válaszolhatsz, akkor igen.

Becsicskulásnak is vannak szintjei,polgári létben nem ilyen erős.

2021. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Élmény szempontjából egy idegenlégióval sokkal jobban járnál és még meg is lennél fizetve.
2021. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem éri meg oda menni nem jók a körülmények egyáltalán nem az van ott amire számitanál.Ha az egyetem nem jönn be tanulj szakmát menny vilanyszerelönek az több irányba is mehet ha nem tudod hogyan tovább.
2021. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
3# igen igen mikor is viltál katona 2010 ben mert akkor tényleg ez volt de hát átlag magyar mentalitás
2021. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

tegnap 22:06

"de hát átlag magyar mentalitás"

Mi van a Magyarokkal?!!!


"Érdemes bevonulni a Honvédségbe katonának? 19/F"


Oda csak főnöknek éri meg be vonulni. Golyófogónak, lószar rugdosónak, csicskának kevésbé.

Azért meg pláne nem hogy más emberek hülyesége miatt Te vidd a vásárra a bőrödet. Mert pl két politikus (diplomata) rosszul végzi a munkáját (nem értenek egyet) és két ország között ki tör a háború. Aztán az egyik nyer (vagyis a katonái nyernek, mert mondjuk több golyófogólya volt). Ilyenkor a másik le mond, elveszti a pozicióját. Legtöbb esetben kap egy ejnye bejnyét a másik féltől, de legfeljebb azért aggódik hogy a háború alatt a nagy zabálások közepette nehogy el rontsa a gyomrát. Azért a golyófogók helyzete a lövészárokban/fronton nem ilyen rózsás. Ha szereted hogy ki használnak akkor máris jelentkezz.

Olyan a leg ritkább esetben fordul elő hogy a vesztes oldalon a vezetőket, politikusokat is elintézik. Mint például Csaucseszkut, Szaddamot, vagy hogy Kadafit a hajánál fogva húzták ki a rejtek helyéről, ország világ szeme láttára. De 1000000 halott "névnélküli" katonára jut egy halott politikus akiről viszont halála után minimum utcákat iskolákat neveznek el. Vagy egy egész várost. Pl Leninváros Józsefváros stb ...tehát azok még haláluk után se tűnnek el mint egy "kis" katona. Pedig ők az okozói az alap problémának

2021. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Katonának csak akkor érdemes el menni, ha minél nagyobb az iskolai végzetséged. pl.. Katonai főiskola. Akkor is csak olyan helyre, ahol van ismerősöd, rokonod vagy olyan személy aki előre tud tolni a ranglétrán.

Én 6 hónapig voltam katona, de alig vártam hogy vége legyen, nem bírtam el viselni, hogy folyamatosan ordibálnak és lenézik az embert.

Ettől el tekintve, vannak szép emlékek róla, meg 2 katonatársammal a mai napig tartom a kapcsolatot.

2021. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Az ordítás az a velejárója ezzel tolják az ingerküszöböd a harc közbe se fog oda menni hozzád senki nyugodtan hogy hallod eltalátlák a lábam tudsz segíteni? Hanem ordítani fog hogy gyere már csak nem ezt fogja mondani sokan azt hiszik hogy ez olyan mint egy játékban aztán meglepődnek hogy hoppá.


Szerintem meg amúgy megéri aki katonának megy és elkötelezett annak ez az élete

2021. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia, több lehetőséged is van!

1 elmész az NKE HHK valamely szakára, és ott a 8 félév alatt kiképeznek, majd tiszzként kerülsz be az állományba. (Az NKE mellett nem nagyon lesz időd dolgozni, de ez pl nem baj mert kb 90k az illetmény egyetem alatt)

Hadnagyi kezdő fizu kb 300 ezer nettó+juttatások, a rangod kb 3-5 évente fog emelkedni

2 elmész az altisztire szentendrére, az 1 év, utána őrmesterként szolgálsz tovább. Bér kb 230 ezer

3 egyetem mellett pályázol honvédelmi ösztöndíjra, ami azt jelenti h aláírsz egy szerződést h egyetem után tisztként bekerülsz a honvédsége, és ezért te cserébe az egyetem ideje alatt 130 ezer ft ösztöndíjat kapsz havonta.

4 egyetem után bevonulsz tartalékos állományba/közben. Ez évi kb 2 hetet fog tőled elvenni, egyetem ideje alatt csak nyáron, és megkapod évente a mindenkori minimálbér 1.5x-ét.És közben van egy állandó civil munkahelyed.

2021. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!