Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám gyorsabban...

Hogyan tudnám gyorsabban elvégezni a munkámat úgy, hogy minőségben is maradjon jó szinten (szellemi munka, lent példa)?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék: alapvetően nem dolgozom lassan, és soha nem volt belőle gond sem.


Viszont néha úgy érzem, hogy el tudok 1-2 feladattal tötymörögni.

A végén amit leteszek, az mindig a legjobb tudásom szerinti anyag, de tudom magamról, hogy 1-2 emberhez képest lassabban végzek vele.


Ilyen például tipikusan ha excelezgetni kell valamit adatokkal. :(

Ilyenkor nyilván fontos a precizitás, de úgy érzem hogy lassabban végzem el, mint más.


Pl a párom is látom a home office alatt dolgozni, és neki úgy érzem gyorsabban mennek a hasonló feladatok. Én meg a formázással, hogyan tegyem bele stb h*lyeségekkel, míg kialakítom, képletezek időt cse*sezk el sokszor úgy érzem.

Lehet csak azért mert amúgy utálom ezt a típusú eladatot, de szerintem tényleg lassabban megy mint 1-2 embernek. Meg itt mindig 100x ellenőrzöm is magam.



Volt például egyszer egy interjúnál is egy több feladatból álló, leginkább szövegezési feladatok is. Mondjuk itt annyira rövid határidőt adtak erre a 3 feladatra ( amiben konkrétan az egyik egy blog cikk volt(!), hogy a HR-es cég inkább már azt mondta a jelölteknek, hogy ne foglalkozzanak az idővel.. Nyilván mert kb a felét lehetett normális szinten elvégezni a munkáltató által megadott idő alatt.


Most pedig onnan jött elő, hogy ügynkségnél (is) dolgozom, ahol szintén x időkeret van bizonyos dolgokra. Ami alatt persze, el lehet végezni, de ha rátesz az ember még x-et, akkor sokkal jobbat is ki lehet belőle hozni. - Ez az amit nekem még nehéz elengedni. Mert ez is lehet egy átlagos vagy jó, de nincs benne 100%-osan minden. Pedig lehetne.


Más is van így valamivel?



2021. okt. 17. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz az általad megjelölt szinthez, idővel ki kell alakuljon majd a rutinod. Kérdés, megéri-e ott.
2021. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerős.

Én is rengeteget excelezek, viszont többnyire nem ismétlődő, hanem egyedi feladatok. Mégis megpróbálok sémákat kialakítani legalább fejben.

Pl. formázásra van egy nagyjából megszokott formátumom, amit ráhúzok mindenre mostmár.

Van jó pár kitapasztalt ellenőrző mechanizmusom, amit könnyen rá tudok tolni a táblákra, így tudom szűrni a módszertani hibákat is pl.


Szóval olyan technikákat dolgozok ki, amiket egyedi feladatokban is fel tudok használni és gyorsítják a munkát

2021. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!