Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van takarítónőd? Szeretnék...

Miss Endzsi kérdése:

Van takarítónőd? Szeretnék feltenni pár kérdést.

Figyelt kérdés

Meg vagy elégedve a munkájával?

Hány órára érkezik?

Mennyi időt takarít, mennyiért, mit végez el ezalatt?

Merre laksz?


2021. okt. 18. 08:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Meg vagyok.

Heti 1x jön 4 órát takarítani, általában 8-12 óráig. De nem vagyok "szigorú", itthonról dolgozom, szóval ha 9-re ér ide, akkor sem történik semmi.


Általában port töröl, felporszívóz, felmos és kéthetente ablakot is takarít.


Budán lakom.

2021. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mennyive kerül?
2021. okt. 18. 09:01
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 10.000 forintot fizetek neki alkalmanként.
2021. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Melóba mondták a takarítónak hogy szarul végezte a munkáját én megjegyeztem, hogy nekem ez megfelel, adjam a címem :'D?
2021. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

3 évig volt egy huszonéves fiatal diáklány. Ezerötszázas órabért kért. Heti 4 órát beszéltünk meg péntekenként. Eljött, másfél óra alatt letudta úgy nagyjából a 4 órás feladatot, elvégezte a legszükségesebb látványfeladatokat, pl. felmosás, porszívózás, de a részletekre nem igazán figyelt oda (portörlés stb.), csak úgy nagyjából itt-ott egy kicsit feltakarított, ami piszok éppen nagyon látszott. Másfél órányi munka után is mindig megkapta a 4 órára járó teljes bérét. Lelkes volt, nagy volt benne a lendület, nagyon gyorsan dolgozott, de nem alaposan, csak úgy gyorsan letudta, hogy minél előbb mehessen haza, meg a barátokkal találkozni. Idén nyáron kitalálta, hogy a vírus miatt (meg hogy egyébként is minden drágul), már nem 1500-ért, hanem 3000-ért vállalja óránként. Vagyis 12 ezret kérne egy alig másfél órás, félig elvégzett munkáért. 50-60 ezer Ft/hó, kb. 6 óra ténylegesen ledolgozott munkaidő. Nem tudtunk megegyezni. Elváltak útjaink.

2 hónapja lett egy új takarítónőnk, egy középkorú nyugdíjas hölgy, ő nem kapkod, nem siet haza, ráérősen dolgozik 4 órában, de az apró feladatokat ő sem igazán kedveli, csak úgy a nagyját, ami nagyon látszik. A külön feladatokat kérni kell tőle, magától nem takarítja ki pl. a hűtőt vagy a konyhaszekrényt vagy a mosogatógépet, csak ha külön megkérem. Egynek jó a munkája, de nem olyan túlzottan alapos. Kb. olyan 80%-os a munkája hatékonysága. Változó időpontokban jön, általában pénteken, de van amikor előtte ideszól, hogy neki a csütörtök lenne a jó, jöhetne-e korábban, mert hétvégére jönnek az unokái. Bármikor jöhet, van kulcsa a lakáshoz, akkor jön-megy, amikor neki jó. (Nincs otthon nagy érték, kp vagy milliós ékszerek. A hűtőt meg a mosógépet nem bírja el a hátán - de nem is feltételeznénk róla ilyesmit.) 2500-as órabérért dolgozik, szépen komótosan kitölti a heti 4 órás munkaidejét, amiben megegyeztünk. Nagyon sokat besegít a háztartásba, sok terhet levesz a vállunkról, de én szebben, alaposabban takarítok, ha van rá időm. Portörlés, felmosás, porszívózás, fürdőszoba, zuhanyzó, wc, mosdó, tükrök az alapfeladata, az éppen aznapi szemetet még ki szokta vinni, vagy ha elutazunk külföldre akkor átjár postaládát üríteni, ezen felül a többi munkát kérésre végzi el, nem rendszeresen, csak alkalomszerűen, kérésre. Pl. hűtő kitakarítása, függönymosás, ablaktisztítás, mosogatógép kitakarítása, mosogatógépbe bepakolás-kipakolás, viráglocsolás, konyhaszekrény belsejének kitakarítása nagyon ritkán a ruhaszárító leszedése stb., de pl. vasalást vagy bevásárlást nem kérünk tőle soha. Heti 4 óra x 2500 Ft, havi 40-50 ezer Ft, mikor hány hétvége esik bele. Nem rossz, kedves meg aranyos meg minden, csak picit "bátorítani, motiválni kell" őt, hogy ne féljen elvégezni ezt-azt. :)

Bp. XlX.

2021. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

ma 08:56


De jól megy valakinek

2021. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

6#

Irigykedsz?

Nah, akkor most figyelj: nálunk még mos és vasal is.

2021. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen, irigykedik. Nálunk mondjuk nem mos, mert mosni és teregetni én szeretek, arra háklis vagyok. :D
2021. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én is az voltam, de miután a takarításban bevállt, így rá mertem bízni a mosást is. :D
2021. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ma 17:54


Igen

Hogy lehet abba a családba be kerülni?

2021. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!