Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viseljem el, hogy...

Hogyan viseljem el, hogy egész nap egy helyben kell ülnöm?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik napi 8+ órákat ülnek a munkahelyükön.

Az előző munkahelyem is irodán volt, sokat kellett ülnöm, de azért volt bőven ide-oda szaladgálás, ugrálás. Pár hete váltottam. Itt egész nap, szó szerint ülni kell, mindent a számítógépen csinálunk, nem szaladgálunk papírokkal egyik irodából a másikba, minden digitalizálva. Kizárólagos mozgás, amikor elmegyek mosdóba, és ebédszünetben amikor megyek az ebédlőbe. Egyszer megkérdeztem a kolléganőmet, lehet-e olyat, hogy ebédszünetben kimenni kicsit sétálni a megmaradó időben, de kiröhögött, hogy itt nincs ilyen. Amúgy a többieknek látszólag semmi bajuk nincs, nyugodtan ülnek a helyükön. Nekem a délelőtt valahogy még elmegy, de délutánra minden bajom lesz: fészkelődök a széken, nyújtózkodom, ide-oda rakosgatom a lábamat, lejjebb csúszok a széken stb, de egyszerűen sehogy nem jó. A munkanap második felében iszonyúan megfájdul a hátam, zsibbadni kezd a fenekem. Néha muszáj felállnom pár másodpercre, mert egyszerűen nem bírom tovább,olyankor úgy teszek, mintha szkennelnék valamit. Alig várom, hogy hazaérjek és tornásszak. Van valamilyen módszer, amivel ezt elviselhetőbbé lehet tenni? Vagy idővel hozzászokik a testem?



2021. okt. 20. 13:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#8

Dolgoztam gyárban, nem ülhettem le a műszak alatt. Attól főleg a lábfejem fájt, most az ülőmunkától főleg a hátam. Miért kellene örülnöm ennek? :D

2021. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ha megyek a 10perces szünetemre akkor mindig mosdóba megyek, mert ezzel is mozgok. A wcben pedig ha elvégeztem a dolgomat utána picit átmozgatom magam, főleg a hátamat és a csípőmet. Ez kB 2perc.
2021. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!