Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan főnökről, aki, ha egy dolgozó próbál kicsit közvetlenkedni vagy megejt egy poénnak szánt megjegyzést, emelt hangon rászól, és kirúgással fenyegeti? Volt már dolgotok ilyennel?

Figyelt kérdés

Én láttam már ilyet kétszer-háromszor. Például amikor évekkel ezelőtt közmunkát végeztem, akkor az ottani főnök eléggé sznobos volt. Az eligazításkor, amikor elmondta beosztásokat, volt hogy az állandós dolgozók közül valaki megejtett egy poént (Nem bunkó poént, teljesen kultúrált módon tette, jópofa, vicces volt.), erre ő rászólt, hogy legyen szíves abbahagyni az ilyen megnyilvánulásokat. Emlékeztetné, hogy ő a főnök, amaz meg az alkalmazott. És ebből következőleg akár azonnali hatállyal is elbocsájthatja, ha úgy tetszik. Ő kiadja a munkát, a dolgozó pedig megcsinálja. Aki ezt nem így képzeli el, az nyugodtan elmehet. Hasonlóan nyilvánult meg, amikor egyszer valaki véletlenül letegezte.

Az ilyenről mi a véleményetek? Minek megy egyáltalán főnöknek, ha ennyire biorobot módon képzeli el a viszonyt az alkalmazottakkal?



2021. okt. 24. 10:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, nem Balu vagyok, még mielőtt bárki erre gondolna! :)
2021. okt. 24. 10:13
 2/16 Girlll3 ***** válasza:
83%
Pont azért megy ilyen helyre főnöknek, hogy uralkodhasson. Hataloméhes. Ezt te vagy én, sose fogjuk érteni, mivel nem vagyunk ilyenek.
2021. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2: Engem, ha főnök lennék, az mozgatna, hogy legyen minél jobb a viszonyom az alkalmazottakkal, szeressenek bejárni dolgozni. (Persze bizonyos határokat tartanék. Senkivel nem kivételeznék, nem lennének kedvenceim, akiknek bármit elnézek, mindenkit egyenlő szinten kezelnék.) Fel nem fogom, mi a jó abban, ha valaki egyfajta diktatúrát tart fent, pláne, ha az fluktuációt eredményez.
2021. okt. 24. 10:29
 4/16 Girlll3 ***** válasza:
100%
Közmunkára senki sem megy jókedvvel. Én még irodai közmunkára is csak úgy mentem be, mintha a fogam húzták volna. Ott is volt egy szipirtyó, aki uralkodni szeretett, füstölt, mint a gyárkémény és az értelmi szintje a béka feneke alatt volt. Senki se kedvelte, nem is azért ült ott.
2021. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4: Én arról a közmunkás helyről, amiben a kérdésemben írok, 2 hét után szerencsére át tudtam kérni magamat a lakóhelyem körzetébe, a városrészre, ahol laktam, erre hivatkozva, hogy praktikusabb, ha közelebb van. Ott sem volt kutyafüle, de mérföldekkel másabb volt a légkör. Például az egyik főnök laza stílusú volt, nem egyszer együtt marhult és viccelődött a dolgozókkal.
2021. okt. 24. 11:17
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen főnök.

Elég baj, hogy van.

De van ennél rosszabb is. Az elmondásod szerint például ő nem akar ártani neked.

2021. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6: Volt még egy hasonló, az nő volt, és neki emellé még szokása volt dolgozókat a többiek előtt kritizálni, kioktatni, meg kirúgással fenyegetni.
2021. okt. 24. 13:20
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nincs abban semmi, hogy normálisan meg akarja tartani a napi eligazítást. Ha valaki nagyon karótnyelt az is lehet gond, de ez még nem az a szint szerintem. Pláne közmunka szintű emberek között
2021. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8: Aki ennyire szabályhoz ragaszkodó, és humortalan, az minek áll be közmunkások főnökének? Gondolhatja, hogy ott sok laza stílusú, szabadabb szájú ember dolgozik.
2021. okt. 24. 16:29
 10/16 Elemér10 válasza:
Magyarországon sokan hiányolják a régi Kádár időket. A diktatúra ne mindenkinek föltétlenül rossz. Leginkább a szabadságot hiányolják,viszont,hogy mindenkiről gondoskodnak, az könnyebbé teszi az életüket.Szeressük azt hinni hogy éheznek, ez sem igaz, csak nem ehetnek bármit. Van már arra is példa, hogy a nyugati jólét vissza kényszerít (riaszt) embereket a diktatúrába.
2022. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!