Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek? Vagytok e...

Mit tennétek? Vagytok e hasonló helyzetben, mi a megoldása ha te nem akarsz a negatív emberekkel haladni?

Figyelt kérdés

Röviden:


Adott közösség, akinek az új vezetőjét nagy összefogással nem kedveli a csoport nagy része. Ha valaki mégis, lsd. Én, akkor az közgyűlöletnek van kitéve.


Számomra lényegtelen, hogy az illető vezető szerepben van, emberileg kedvelem, s ez lehetne ugyanúgy bárki.


Kérdés.


Folyton attól félek, ki mit gondol, mit beszél rólam, mert persze emiatt szekálva vagyok.


Én nem szeretnék a tömeg erejével menni, ha nem érzem úgy, hogy az helyre, csakhogy megfeleljek.


Nem tudom, hogy kezeljem a helyzetet, kicsit gyengében lelkülettel méginkább megtud viselni.


Jelenlegi konkrét szituáció:


Rendszerező polc, ahol mindenkinek a kis iratai, dolgai egyéni névvel ellátott fakkokba van. A vezető most csináltatott magának, és pont az enyém mellett volt egy üres hely. Persze inkább átrendeztem, hogy ne ide kerüljön, hisz majd biztos ezért is "hallgatnék".


Aztán most gondolkodtam. Normális, hogy nekem tartom kell egy ilyen dologtól?


Merthogy majd Ők mit gondolnak.


Azon gondolkodom, hogy kedden visszapakolom, és magam mellé teszem.


Vagy már hagyjam így.?


2021. okt. 31. 09:42
 1/1 anonim válasza:

Nem szeretnélek megbántani, de ettől nem kéne tartanod. Ha vissza akarod pakolni, akkor pakold, ha nem, akkor nem.


Egyébként én is attól féltem, hogy ki mit gondol/beszél rólam. Sőt, még most is. Én inkább magamba zárkóztam, elvarrtam a kapcsolataimat, alig találkoztam másokkal. Ez egy hatalmas hiba volt részemről, amin változtattam.

Most már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel ki mit mond rólam, a lényeg az, hogy magamnak megfeleljek.

Ha a tömeggel megyek azért van, mert értelmes amit mondanak, tesznek, habár ritka az ilyen.


Azt tanácsolom, hogy a saját véleményed élvezzen prioritást és csak akkor gondold meg magad, ha 100%-ban helyes, amit mások állítanak.

Mielőtt valamit teszel, gondold át kétszer.

Legyél büszke arra, hogy van saját véleményed, még ha nem is feltétlen állsz ki magadért.

Csak felelj meg magadnak.


(Szerintem meglehetősen eltértem a kérdésedtől, bocsi. De attól függetlenül megfogadhatod a tanácsaimat:D )

2021. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!