Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy a munkahelyen lecsesztek késésért, pedig önhibátokon kívül késtetek?

Figyelt kérdés
Ha például lerobban a tömegközlekedési eszköz, baleset miatti lezárás vagy dugó van, az nem a dolgozó hibája. Mégis mit tehetne ilyen esetben, azonkívül, hogy esetleg betelefonál, hogy késni fog?

2021. nov. 20. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem volt. Azokat szoktak lecseszni, akik rendszeresen kesnek, sokadik alkalom utan.
2021. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1: Már ahol. Láttam én már pár hetes dolgozó első késésénél is ordenáré, tahó leszidást. És a magyarázkodásnál a legbunkóbb típusú főnök ilyenkor nemes egyszerűséggel azt reagálja, hogy induljon el otthonról egy órával korábban, fogjon taxit vagy vegyen egy autót. De bent legyen mindig időben, különben repül.
2021. nov. 20. 12:05
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
èn 3 èv alatt 4*kèstem 3 sajathiba (elaludtam) 1* baleset miatt. nem kaptam lecseszèst. ledolgoztam a kèsèseket ennyi.
2021. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Állítólag egyes főnökök, ha a dolgozó balesettel vagy dugóval magyarázza a késést, részletesen kifaggatják, majd elkezdenek a közlekedési hírek között böngészni, ellenőrízvén, hogy igazat mond-e. Ezt is bunkóságnak tartom. Tudtommal nem minden fennakadás kerül be a hírekbe, és ami bekerül, az sem mindig rögtön.
2021. nov. 20. 12:17
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt persze.. legtobbszor letudtak egy semmi bajjal mert elegedettek a munkammal, de volt h nekialltak balhezni meg szamonkerni es nem hagytak abba. Akkor mondtam h oke haza is mehetek aztan csinalhatod te. Altalaba ez bevalik 😀
2021. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Pár helyen már olvastam olyan tanácsot, hogy ha az ember tömegközlekedéssel utazva késik önhibáján kívül, akkor a sofőrrel érdemes igazolást íratni. De ez mégis hogy működik? Amikor leszállok, előremegyek, megkérem, hogy írjon, és addig miattam áll a busz? És ha mondjuk 30 utasból húsznak szüksége van rá, és mind a húszan ott szállnak?

Vagy metrónál hogy működne? Csak úgy leszólítok egy skallert, hogy firkantson papírt arról, hogy nem a magam hibájából kések?

2021. nov. 20. 14:10
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
A munkahelyem bővítés miatt, egyik egysége szinte a szomszédomba költözött. Minden előnye és hátránya megvan.
2021. nov. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7: De ez hogy kapcsolódik a kérdésemhez? Ha a munkahelyed szinte a szomszédban van, akkor nyilván nem késel el.
2021. nov. 21. 08:29
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Nyilván a legdurvább fejmosást kapom. Ha az ember elalszik akkor arra kel, hogy bentről hívják, hogy hol van. Na amíg messzebb dolgoztam sosem késtem, most néha előfordul. Azért mert úgy vagyok vele, hogy ráérek.

2021. nov. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelytől függ.

Egyébként volt olyan hely ahol diákként 2 órákat késtem, de mivel ultra rendesek voltak és nagyon jól dolgoztam, sosem volt belőle semmi.

Mióta nem vagyok csitri, azóta inkább taxival megyek ha valami baj van, vagy korábban indulok el.

A közlekedési vállalatot érdemes felhivni az ilyen főnöknek nem pedig a híreket böngészni. Ha a közlekedési vállalat miatt késnék jelentősen és nem tudnám máshogy megoldani, akkor egyből felhívnám őket, hogy hogyan tudják ezt leigazolni nekem.

2021. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!