Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire sanszos hogy 27...

Mennyire sanszos hogy 27 evesen CNC programozobol Pszichologussa avanzsalok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Magamrol tomoren annyit, hogy 27 eves vagyok, Becsben elek, es azt hiszem most vagyok abban az eletszakaszban (remelem meg nem keso), hogy ugymond keresem Onmagam, az eletem ertelmet. Egyelore egy dolog jutott eszembe, ami mindig is erdekelt es foglalkoztatott, az pedig a Pszichologia. Valoszinuleg az egyik legnehezebb es legosszetettebb szakirany ami a Felsooktatasban letezik, megis valahogy ez az egyetlen ami igazan megmozgat. A kerdesem az lenne, hogy mennyire nehez, mennyire lehetetlen kvazi egy CNC Programozo szamara (tehat mondjuk ki, egy szakmunkasnak) ebbol diplomat szerezni, es adott esetben ezen a teruleten elhelyezkedni? Plane ugy hogy mar regen jartam iskolaba.

2021. nov. 30. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

A pszichologia a legerdekesebb szak az egyetemen. Nagyon magas a ponthatar es rengetegen vannak. Nagyon nehéz elhelyezkedni vele.

Persze nem azt mondom hogy ne próbáld meg.

Inkább legyél coach, viszont ott figyelmet kell generálni először

2021. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Vágj bele. Egy élet, egy esély.
2021. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem gond, ma többlábon kell állni.
2021. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a CNC programozást nem nevezném szakmunkának, ellenben mondjuk a sóder lapátolással vagy a malterozással. Amúgy az egyik reál, a másik humán terület, ritka hogy valaki mindkettőben kiemelkedő. Márpedig arra készülj fel hogy pszichológusként csak akkor tudsz érvényesülni ha kiemelkedő vagy, és vannak kapcsolataid. Különben praktizálhatsz valami állami helyen szotyiért(a pszichológusok bére messze elmarad a CNC programozók bérétől, leszámítva a nagymenőket). Ja, és ez a másik: CNC programozóként lazán kapsz munkát bármelyik országban, de pszichológusként nem. Sok magyar pszichológus aki ugye nem tartozik bele a fent említett kategóriákba, inkább elmegy külföldre mosogatni vagy babysitternek, mert jobban keresnek mint itthon a végzettségükkel, de nem véletlen hogy nem pszichológusként helyezkednek el kint. Ettől még persze megpróbálhatod. Pszichológusként azzal is számolj hogy doktori címet szerezni, disszertációkat, meg mit tudom én miket írni.. és nagyon nagyon sokat tanulni :)
2021. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. 4. Hat a CNC valoban nem olyan szakmunka mint az epitoipar, viszont nem is kovetel meg erettsegit. Tegnap egesz delutan a Pszichologiarol olvastam, mint targy, milyen lehetosegek vannak, mik az elvarasok, tisztaban vagyok vele hogy ez rengeteg tanulas, rengeteg lemondas. Ami kozos a 2-ben, hogy mindegyik olyan szakma, amit az ember egy eleten at tanul. Persze ezt a mondatot sem art a helyen kezelni, hiszen nem egy szinten van a ketto.
2021. dec. 1. 12:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Burkoló vagyok, és rendvédelmis akarok lenni. NKE-re készülök.

Hajrá!

2021. dec. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. Sok sikert! :)
2021. dec. 2. 12:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!