Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen okok miatt szoktak a...

Milyen okok miatt szoktak a munkáltatók próbaidőt hosszabítani, vagy elküldeni a dolgozót?

Figyelt kérdés
Második hónapja vagyok a cégnél, rendesen bejárok dolgozni, de egyébként se voltam soha lógós. Automatizálási technikusnak vettek fel, ami lényegében egy nagy automata CNC megmunkálósor üzemeltetése, ráadásul a gépeket robotok is pakolják. Full új minden, hiába van hasonló területen 20 éves tapasztalatom. Ezt nem lehet megtanulni 3 hónap alatt hiába is igyekszem. A napokban a főnök már "fenyegetett" hogy pörögjek fel, mert akkor próbaidőt hosszabítanak stb. Meg én ne vegyem elő a mobilomat se 12 órás műszakban, visszaírni a családnak, de mellettem a két kolléga meg egész nap játszik, sőt volt, hogy eltűntek felváltva aludni. Tehát ilyenformán tehetnek egy szívességet ha próbaidőt akarnak hosszabítani.
2021. nov. 30. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi próbaidő volt eredetileg...??? 3 hónapnál nem lehet hosszabb!!


Itt a lényeg:

[link]


A próbaidő mértéke főszabály szerint legfeljebb 3 hónap lehet, amely tartam naptári napban számítandó, nem pedig munkanapban. Abban az esetben azonban, ha a kikötött próbaidő mértéke nem éri el ezt a maximális mértéket, a felek egy alkalommal meghosszabbíthatják a próbaidőt, azonban a próbaidő tartama meghosszabbítás esetén sem haladhatja meg a 3 hónapot.

2021. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

3 hónap a próbaidőm. Tehát akkor azt mondod, hogy nem is lehetne hosszabítani a cégnek? Vagyis vagy véglegesít, vagy elküd?

Viszont nem tudom a kollektív mit tartalmaz, mert a link szerint lehet akár 6 hónap is, és akkor hosszabíthat.

2021. nov. 30. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egyáltalán kollektív szerződés a cégnél...??


Ha van, akkor nyilvánosan hozzáférhető kell legyen a honlapon. NÉzz utána!

2021. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy van mert egy nagy multi Fehérváron, Alcoa ,de akkor majd rákérdezek a fönöknél, hogy mire alapozva akar majd hosszabítani.
2021. nov. 30. 19:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt akinek meghosszabbították a próbaidejét, szerintem nem győzte meg a vezetést hogy alkalmas az adott pozíció betöltésére. Végül amúgy nem volt az, ő maga állt fel
2021. dec. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!