Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha otthon is a...

Mit tegyek, ha otthon is a munkán pörög az agyam, és nem tudok kikapcsolni rendesen?

Figyelt kérdés
Amikor idejöttem dolgozni nem volt a hely stresszes. De egyre stresszesebb lett, és hátrányára változott. Nem tudom, hogy tudnék-e újat találni. És ez is idegesít. Anyám addig enged otthon lakni amíg van munkám. Pedig most egy kis pihenés is kellene. Egyrészt vágyom rá, hogy ki tudjak törni innen. De nem marad energiám a meló után. És otthon is az kattog a fejemben. Szeretnék angolul tanulni, de így nem megy. Normális vagyok?

2021. dec. 1. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj meditációt.
2021. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De jó neked, én tök laza vagyok, munkát is ráérősen keresek, majd holnap...

Egyenlőre aludj, pihend ki magad, étkezz egészségesen, azután tiszta fejjel álj neki angolt tanúlni, mindannyiunknak van ilyen időszaka...

2021. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pacsi, ugyanez van nálam is. Sport, meditálás, life coach segítség kérése.
2021. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
A szakemberek majomelmének hívják.Meditáció, jóga, légzőgyakorlatok segíthetnek. Tudom, férfiként nem hiszel ezekben. Én sem hittem,csak ment tovább a verkli, míg a végén már két és fél órákat aludtam naponta a megemelkedett kortizolszint miatt. De még akkor se tértem észre! Sőt, élveztem, hogy amíg más az élete harmadrészét átalussza, nekem mindenre jut időm. Végül egy jóképű autoimmun betegségben manifesztálódott az egész, amit életem végéig nyöghetek. Most már naponta végzek ilyen gyakorlatokat, és bátran állíthatom,hogy megéri a ráfordított időt!
2021. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van. A meditációban a gondolatok elengedését gyakoroljuk. Ezért javasoltam azt én is a kérdezőnek :)
2021. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:

Teljes mértékben igazad van,kedves utolsó, de a fogalmazásából ítélve, kérdező egy fiatal férfi, és mint ilyen, sikítófrászt kap, ha a gondolatok gyógyító erejéről akarod őt meggyőzni. Az majd egy későbbi lépcsőfok lesz. Most még racionális magyarázatra van szüksége, hogy átlássa, mi miért történik vele, benne.

Első lépésben tehát, kérdező, nézzük, mi is az az úton-útfélen emlegetett stressz. A stressz egy vészhelyzetre adott reakció. Ha találkozol a kardfogú tigrissel, a légzésed felületessé válik, a vérellátás az agyra, valamint a kar- és lábizmokra koncentrálódik. Minden egyéb háttérbe szorul, hiszen a túlélés a cél! A bolygóideg a paraszimpatikus idegrendszerről szimpatikusra vált, egyfajta "harcolj, vagy menekülj" (ha úgy tetszik; "üss, vagy fuss") állapotba kerülsz. Ez egy rendkívül hasznos találmány, ha arra a rövid időre korlátozódik, amíg a farkasoktól,vagy az ellenséges horda valamely tagjától kell megvédened a családodat. Csakhogy a mai emberben a stressz állandósult.Nemcsak evidens stresszforrások (befizetetlen számlák, forgalmi dugó, főnökünk/párunk raplija, stb) feszegetik ugyanis az idegrendszerünket, hanem belső, ún.csendes stresszforrások is, mint pl hintázó vércukor, felborult bélflóra, kialvatlanság, a mindennapjainkat átszövő,mintegy 8000(!) kemikália, a monitorok kék fénye, stb..A tested tehát állandó harckészültségben ég, és minden energiádat ez emészti fel. Azt is, ami a szerveid, az emésztésed, az immunrendszered, a hőháztartásod, stb. kielégítő működéséhez kellene. A mellékvese őrült módon termeli az antistressz hormont (kortizol), ami viszont antagonistája a melatonin nevű alváshormonnak. Tehát nem alszod ki magad, ami újabb stresszforrás, és újabb ok az álmatlanságra... Az álmos embernek az emésztése is más, állandóan gyors cukrokra vágyik, hogy az éhező sejtjei végre megkapják az éltető energiát. Ettől viszont behintázik a vércukor, ami minden süllyedő ágban újabb stresszforrást generál.

Summasummarum annyi stressz éri a szervezetet, hogy a bolygóideg "kapcsolója" mintegy "beég" szimpatikus módba, és már nem váltja át az idegrendszert paraszimpatikus, lazító funkcióra. Tehát a mellékvese és a bolygóideg megtámogatására van szükség. Nem gyógyszerekkel (újabb kemikália!), hanem a tested öngyógyító mechanizmusát kihasználva és azt erősítve. Erre valók a fent említett módszerek.

2021. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!