Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális hogy ennyi munkát a...

Normális hogy ennyi munkát a nyakamba akasztottak?

Figyelt kérdés
A cég ahol karbantartó vagyok (eredeti szakmám villanyszerelő), bőviti a telephelyét, rám bizták a gipszkartonozást, festést, vizszerelést, villanyszerelést kb 255 négyzetméteren, mert igy olcsóbb mint ha külsőst fogadnának. Annak idején amikor jelentkeztem akkor emlitettem hogy a szakmámon kivül értek még sok mindenhez ami igaz is. Nincs is bajom vele hogy mást kell néha csinálnom, de arra gondoltak hogy kb egy hónap alatt végzek mindennel, nagy nehezen adtak mellém egy segédet, de már jelezték hogy ha valamit egyedül is megtudok oldani akkor szóljak és onnantól segitség se lesz. Nem akarok tübbet irni a cégről, nem magyar, és igen jól megy a szekér nekik. (A villanszereléshez előkukáztak valami maradék kábeleket, mindenféle dirib-darabot, meg össze vissza márkájú-minőségü kismegszakitókat és azt mondták ebből oldjam meg minnél olcsóbban). Már kivagyok idegileg. Ti mit tennétek a helyemben?

2021. dec. 12. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel karbantrtó vagy, nem villanyszerelő beosztás szerint. Így legjobb tudásod szerint megcsinálod, amit rádbíznak és kész. Két dolgon lehet csak agonizálni. Kifizetik-e a túlórát a plusz munka miatt (vagy ha a normál munkaidődbe ennyi plusz belefér, akkor tedd össze a kezed az eddigi láblogatásért és maradj csendben). Elvégezhető-e a biztonsággal a munka a biztosított anyagokkal. Ezt szakemberként neked látnod kell. És itt nem arra gondolom, hogy más típusú lesz pl a kismegszakító, mint ami neked tetszik vagy éppen bonyolultabb a meló a különböző típusok miatt, hanem, hogy megfelelő minőségű-e az alkatrész. Ha utóbbira nem a válasz, akkor kell szólni
2021. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert a jelek szerint belefér a munkaidődbe.
2021. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Inkább a kiszabott határidő ami irreális. Túlórát meg nem fizetnek. A baj az ha bonyolultabb összerakni egy szekrényt több fajta anyagból akkor tovább is fog tartani, szóval amit spóroltak az anyagon azt elbukják időben. Milliókat spórolnak igy is hogy nem kell külsős alvállalkozókat hivni, akkor férjen bele egy-két hét csúszás, hiszen szinte egyedül vagyok.
2021. dec. 12. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Mond ezz el nekik.
2021. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább a kiszabott határidő ami irreális. Túlórát meg nem fizetnek"

-Szerintem is ezt egyértelműen jelezd. Mármint, hogy a segítségre igenis szükséged van, nem lehet határidőre végezni a munkaidőkerteben. Ha pedig ők inkább túlórával szeretnének számolni, arról beszéljetek.. De sztem hatékonyabb segítséggel, mert úgy előbb megvan a végeredmény is. (ha nem akarsz túlórázni persze, ezt nézd az ő oldalukról, érvelj ellene ezzel)


"de már jelezték hogy ha valamit egyedül is megtudok oldani akkor szóljak és onnantól segitség se lesz." -ezért is jelezném a fentit.

2021. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hol van itt a probléma. Ha félted az állásodat, Borsodban vagy Szatmárban, ahol nyolc éve ez volt az első álláshirdetés, akkor szakadj bele. Ha nem, akkor kérd írásban a feladatot, és írásban válaszold vissza, hogy nem létezik, hogy a kiszabott határidőre kész legyen.

Egyedül az ellen nem lehet szólni, hogy a munkaidődet munkával töltsék ki. Mert a kérdés hangulatából az sugallik, hogy jobban szeretnéd, ha napi két órában karbantartanál, és hatban régi playboyokra vernéd a lompost. Érthető emberi impulzus, csak a munkavállalói létben erre nincs garancia. :)


Kérdésem az, hogy tudod-e, és a munkáltató tudja-e, hogy a helyszínen összevadászott elosztószekrényt minősíttetni kell? Meg persze az általad szerelt új dolgokról is kellenek majd a villamos biztonságtechnikai felülvizsgálatok iratai használatbavétel előtt.

2021. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!