Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megromlott baráti kapcsolat...

Megromlott baráti kapcsolat kollégával - én kezdeményezzek?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, akivel - és még 2 másik emberkével - tök jó, baráti viszonyban voltunk. A másik 2-vel most is jóban vagyunk, de ez így már nem olyan.

Ősszel egyik napról a másikra valamiért megharagudott rám ez a bizonyos kolléga, a mai napig sem tudom, miért. Megkérdezném tőle, de tudom, hogy elhajt, ismerem. Azt mondaná, hogy semmi baja, majd faképnél hagyna. Én már letettem arról, hogy jó viszonyba kerüljünk, de legalább tudnám, mit vétettem... Gondoltam rá, hogy megkérdezem messengeren, de nem tudom, hogy reagálna. Nem akarom még jobban elmérgesíteni a helyzetet, bár ha belegondolok, így is elég rossz. De basszus, én menjek kuncsorogni, mikor tudtommal nem csináltam semmit, max. valami ferdítve jutott a kolléga fülébe?!

Szerintetek rákérdezzek személyesen vagy írásban?



2021. dec. 20. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd a fenébe.
2021. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon akarod akkor személyesen mindenképp, de én sem erőltetném.
2021. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi messenger.

Ez már az ő problémája, amit nem osztott meg veled. Tehát téged nem érint.

Oldja meg.

Te érezd jól magad a többiekkel.

Ne panaszkodj nekik, ne tedd szóvá.

Kizárólag munkakapcsolatot tarts az illetővel, nézz a szemébe, ha beszélsz vele, légy laza, légy saját magad. Ez az ő döntése volt. Ha félreértés, ha pletyka, vagy más miatt, az se erint téged, hiszen kihagyott belőle, nem is kívánta tisztázni.

Pont.

Új bekezdés.

Főjön a levében.

😁

2021. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha tényleg fontos ez a személy és helyre szeretnéd hozni a dolgokat vele akkor egy próbát megér.

Szerintem ez egy tök korrekt dolog lenne a részedről. Én a helyedben ezt mindenképpen személyesen intézném el. Nem hinném h. ez kuncsorgás lenne inkább csak tisztában szeretnél lenni a dolgokkal...

2021. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egyszer volt hasonló, én akkor nem a te cipődben voltam, hanem a sértett kolléga cipőjében.


Egyszerűen csak elegem volt, úgy éreztem, hogy a munkatársamnak az a fontos, amit ő akar és nem tart engem tiszteletben.


Szóval egyik napról a másikra elkezdtem nem beszélni vele, pedig az ellenkezőjét kellett volna tenni. Ignoráltam őt úgy tettem, mintha nem létezne.


Ott az segített, hogy pár napig hagyta a kolléga, hogy ezt csináljam, utána kihívott a folyosóra és megkérte, hogy akkor mondjam el hogy mi a p.csa bajom van vele és elmondta, hogy neki ez rosszul esik, hogy nem méltatom arra, hogy elmondjam, hogy "figyelj, ezzel-azzal megsértettél" és, hogy nem jó neki, hogy bejön a munkahelyre és valaki ennyi negatív energiát ad neki, úgy, hogy meg se érdemli, főleg mert egy nehéz időszakon megy át ő is, megvannak a magánéleti gondjai és nem akarja pluszban rosszul érezni magát úgy, hogy azt se tudja, miért kell rosszul éreznie magát. Elmondta azt is a beszélgetésünk végén, hogy még egy ilyen és a főnökkel fog beszélni.


Egy pillanatig sem volt érzelgős, hanem szigorú.


Ez nekem olyan volt, mint egy pofon, ami segített észhez térni. Akkor elmondtam, mi van, mindent kiadtam magamból. Ahol félreértés volt, ott elmagyarázta hogy ez félreértés. Ahol tényleg jogos volt a felháborodásom, azért bocsánatot kért és mondta, hogy a jövőben jobban odafigyel erre és ez így is lett.


Utána megint beszéltünk. :)

2021. dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat. Most jön egy kis szabi, aztán lehet, hogy megpróbálom. Esélyes, hogy elhajt, de legalább megpróbáltam...
2021. dec. 21. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!