Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt olyan, akinek a munkahely...

Volt olyan, akinek a munkahelyén kötelező lett az oltás, és oltottként szolidaritást vállalt az oltatlan kollégákkal oly módon, hogy le/felmondott?

Figyelt kérdés

Nálunk kötelezővé tette jogszabály az oltást (közig. szerv). Engem ez nem érintett, nem vagyok oltásellenes, már áprilisban felvettem a második oltást is.


Most viszont kötelezővé tették, így azoknak is el kell mennie az oltásért, akik nem szeretnének. Személy szerint hányingerkeltőnek tartom ezt a zsarolást, főleg, hogy abban a szakma jó része egyetért, hogy az oltottak is terjeszthetik a vírust, ergo az oltatlanok kizárólag magukkal csesznek ki, ha nem veszik fel az oltást, a vírus terjedése szempontjából extra kockázatot nem jelentenek.


Személy szerint én azonnal lépnék, ha nem fizetésből élnék és/vagy elég tökös lennék meghúzni ezt. Van, aki esetleg ezt csinálta?



2021. dec. 22. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

"én azonnal lépnék, ha nem fizetésből élnék"


Tudod, az a helyzet, hogy MINDENKI abból él, úgyhogy ilyenek nemigen adódnak.

2021. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Nagy összegű örökség/tartásdíj/nyeremény/eltartás. Vannak ilyenek szép számmal, főleg utóbbiak.
2021. dec. 22. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát, nem tudom, az én ismeretségi körömben, aki örököl, attól még tovább dolgozik, nem éli föl az ölébe pottyant ingatlan árát.
2021. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az oltás vagy "szolidaritás" miatt nem mondanék fel, hülye is lennék. Velem se lenne szolidáris senki.

Ellenben ha a munka rám szakadna, és nem oldódna meg a helyettesítés, akkor keresnék más helyet.

2021. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy lépnél ki csak a szád nagy,ha ott lennél csöndbe ülnél és csinálnád tovább.Nonszensz a saját szempontodból ekkora változásnak kitenni magad csak azért hogy elmondhassad magadról hogy nem értettél egyet.Kommentelni könnyű aztán való életben semmit nem csinálnál mint mindenki aki ilyenek ír
2021. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
60%
Más hülyesége miatt biztosan nem. Ha valami botrányos dolog lenne, például kirúgnák mert Népszavát olvasott, vagy mit tudom én akkor talán, fasz se akar egy olyan helyen dolgozni.
2021. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam olyat, hogy szolidaritás miatt egy teljes csapat felmondott és elment. Nem oltás miatt, régebben volt.
2021. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez Magyarországon elképzelhetetlen. De amúgy nem rossz ötlet, csak nem itt. Itt inkább az lenne jellemző, hogy beajánlja a saját rokonát az oltatlan miatt megüresedett helyre.

Természetesen meg lehetne csinálni, hogy pár iskola, kapitányság, kórház teljesen leáll, emiatt újra kéne gondolni az egész törvényt, de mint mondtam, az ebben az országban nem merül fel.

2021. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!