Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Több ezer ember kerülhet...

Több ezer ember kerülhet utcára a megemelt minimálbér miatt -ez így lenne? Nagyobbat lépünk vissza mint amennyit előre?

Figyelt kérdés

[link]


Akár 5–7 ezer dolgozó állásának megszűnését eredményezheti januártól a nagyarányú minimálbéremelés, a kis- és közepes vállalkozásoknak (kkv) ugyanis 3 százaléka tervez elbocsátásokat a jövő évi kötelező bérfejlesztés miatt, egy vállalkozás pedig átlagosan 5 főt küldene el – ez derül ki GKI Zrt. kutatásából, amely 1044, négy fősnél nagyobb kkv válaszain alapul. Az eredményeket a Népszava mutatta be.


A GKI szerint az elbocsátottak száma ennél magasabb is lehet, mert nem csak béroldalról van nyomás a cégeken: az energiaköltségek, a nyers- és alapanyagárak gyors emelkedése szintén sújtja őket.


2021. dec. 27. 16:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
#19: Eddig direkt figyelmen kívül hagytam a költői túlzásaidat, de beleuntam. Háborogj tovább a kőbányai mellett, hogy fizesse ki valaki, ha te nem tudsz többet kihozni magadból aztán kész. Én befejeztem a felvilágosítást
2021. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

#21. 1. Nem iszom alkoholt.

2. Nem minimálbért keresek.

3. Nem kell felvilágosítani.

Ahogy imént írták nem én háborgók itt, hanem a vállalkozók akik azt a pár tizer forintott "nem tudják kigazdálkodni", de a 20-ik bőrt is lehúzzák a dolgozoikról.

2021. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
#22: Dehogynem te adod elő minden hasonló kérdésnél ugyanezeket a féligazságaidat és általánosításaidat. Hiába írják le mindenhol, hogy miért nincs igazad, vagy éppen miért torz a kép, amit látsz.
2021. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

#23. Oké!

Legyen igazad!

2021. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
#24: Az van, azért mondtam, hogy feladom, nem győzködlek tovább, mantrázd tovább, amit gondolsz. A világ meg majd változik a maga módján
2021. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"Egy biorobot, aki berak egy gépbe egy alkatrészt, majd kiveszi amikor elkészült, ad egy hozzáadott értéket. Egy gépbeállító, aki beállítja a gépet, megint egy másik hozzáadott értéket. A kettő nem ugyanaz. Arra kellene törekedni, hogy ne az első legyél minimálbérért, hanem a második jóval többért. Hozzáadott érték!"

Bocs de ha mindenki gépbeállító lenne, akkor ki rakja be a gépbe az alkatrészt? Senki, leáll a termelés, a gépbeállító pedig lapátra kerül. A te mentalitásod miatt hiányoznak Magyarországon a szakmunkások. Mindenki hozzáadott érték akar lenni, csak nagyon sok szektor már most telítődött, és aztán ezek az emberek sírnak hogy nem találnak munkát. És a végén ugyanúgy el kell menjenek biorobotnak adott esetben mert nincs más - vagy szerencsét próbálnak külföldön (azzal viszont a hozzáadott értéket kiviszi az országból, ami megint csak nem jó). Vegyük már észre hogy felborultak az arányok a munkaerő piacon.

2021. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#26: Te sem érted a lényeget, a hozzáadott érték nem konstans. Pont ez a lényeg, a biorobotnak kellene gépbeállítónak lenni idővel, hogy több hozzáadott értékkel rendelkezzen, többet keressen, a gépbeállítónak kellene tervezőnek, vagy programozónak lenni, aki megalkotja a gépet, és megtervezi a másik gépet, ami berakja a biorobot helyett a darabot a gépbe. És így tovább, folyamatos fejlődés, előrehaladás tudásban, karrierben, mindenben. Tehát azért keres többet, mert többet tud. Ha ugyanarra adunk többet, abból van az infláció. Persze, ismerjük a mantrát, hogy az utolsó senki a nélkülözhetetlen fogaskerék, csak pont hogy az a fogaskerék, ami helyére bármelyik másik fogaskereket be lehet rakni, mert annyira egyszerű a feladata, nem kell hozzá tudnia semmit, ezért lecserélhető, kicsi a hozzáadott érték, kevés a bér, valamint ő lesz az első, akit kivált a robot majd. Akkor megint lehet sírni, hogy gonosz a robot. A másik oldalát sem kellene elfelejteni, azok az emberek, akik felette vannak, ők teremtették meg az a technológiát, azt a terméket, bármit, aminek az előállítása egyáltalán munkát ad neki. Különben még ez sem lenne és lehetne azért sírni.

Aki berakja a munkadarabot az ugyan nem szakmunkás, az a legalja, írni olvasni alig tudó betanított gyári munkás (a.k.a biorobot), akinek egyetlen munkafolyamatot kell ismételnie 8-12 órában naponta.

2021. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Jol irja a #27, a biorobot könnyen lecserelhető, akár gepi robottal is...

Minel msgasabban kvalifikalt valaki, annal nehezebben helyettesithető, ezért is fizetik meg jobbban.

2021. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Van egy érzésem, hogy sok embert tovább fognak alkalmazni feketén a minimálbér alatti összegért.

Csak ugye ezt felmérésben egy munkáltató sem vallja be.

2021. dec. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

"Ahogy nő a minimálbér úgy nő az infláció is."(nem szó szerinti idézet)

Viszont nem lehet hogy az alacsonyabb élőmunka igényű termékek ára nem lesz annyival magasabb mint egy szolgáltatás?

Ezalatt azt értem hogy egy fodrász joggal emel az infláció mértékével megegyezően árat. De például egy termék elkészítése nem kerül annyival többet mint amennyivel emelték a minimálbért.

Lehet hogy naiv vagyok de én hiszek abban hogy előbb utóbb talán több marad zsebben az éves emelések után.

2021. dec. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!