Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan akit kirúgtak...

Van itt olyan akit kirúgtak azért, mert elment táppénzre?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve dolgozok a munkahelyemen es se szabadságon se táppénzen nem voltam egyszer se. Mentem dolgozni betegen is. Mentem dolgozni akkor is, amikor más lebetegedett és helyette voltam behívva. Most en lettem beteg. Az első nap még bementem dolgozni, de mar akkor is kérdezték, hogy betegen miért mentem meg hallottam vissza, hogy lehetnék figyelmesebb, hogy ne fertőzzek meg másokat. A hétre kiirt a doki és a főnökömnek ez nagyon nem tetszik. Volt mar akit emiatt kirúgtak?
2021. dec. 28. 08:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
Alapítványi iskolából egy ismerőst kirúgtak.
2021. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rúghatnak ki azonnal. Azt megtehetik (ha határozatlan idejű szerződésed van), hogy a táppénz után indítják a felmondási idődet. Ha pedig határozott, akkor annak lejártával küldhetnek el a hagyományos módon. De meg kell indokolniuk, és az nem elfogadható indok, hogy "Mert egy hetet beteg volt.".


1: Szerintem ez nem ő. Nem olyan a stílusa.

2021. dec. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az első nap még bementem dolgozni, de mar akkor is kérdezték, hogy betegen miért mentem meg hallottam vissza, hogy lehetnék figyelmesebb, hogy ne fertőzzek meg másokat."


Ebben van valami.Ha már mások is látják,hogy beteg vagy és amúgy is elmennél betegállományba,akkor ne menj be dolgozni egy plusz napot se.


"A hétre kiirt a doki és a főnökömnek ez nagyon nem tetszik. Volt mar akit emiatt kirúgtak?"


Ha valóban ez nem tetszik a főnöködnek,akkor tegyen egy szívességet!

Ne hagyd magad,mert ezek csak azt a lovat szeretik ütni,amelyik húz!

Egyébként ha mindig időben bent vagy,és a munkáddal sincs probléma,akkor nem fognak kirúgni.

2021. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem voltál szabin? Kötelező kiadniuk. Ha pedig beteg vagy, arról meg nem te tehetsz. Más lehet beteg? Te dolgozhatsz más helyett? A főnököd max annyit mondhat, hogy várja mielőbbi felépülésed, kirúgással nem fenyegethet meg emiatt. amúgy munkaügyi perre is lehet ezzel menni, de előtte bizonyítékokat kell szerezni, pl a ki nem adott szabikról, de gondolom a bérlapon meg ki van adva, de azon kívül sok mindent tehetsz hogy nyoma legyen, menj sokat a kamera elé ha van, vagy írásban kommunikálj dátumokkal. Ha szarrágó a cég neked is annak kell lenned, de a legjobb megoldás ebben az esetben, ha dobbantasz.
2021. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!! 1 műtét miatt 2 hónap tp-m volt.

Mire visszamentem más ült a helyemen és a főnök behívott az irodába, 5 perc múlva állás nélkül voltam.

ennyi.

2021. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen indokkal küldtek el utolsó? Mert neki írásban kell indokolnia és a 2 hónapig beteg voltál nem lehet indok. Ha meg voltál olyan buta, hogy aláírtad a közöst, akkor bukta.
2021. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

"Milyen indokkal küldtek el utolsó?"


Jajjj ne legyél már okosabb mindenkinél!! Szerinted az volt az indok hogy beteg voltam? Ugyan.

Megszűnő munkakör ennyi. Köss bele.

Van a cégnek jogásza annál ne leygél már okosabb.

2021. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

7: Az nem túl hihető, hogy egy munkakör 2 hónapon belül hirtelen megszűnik. Az ilyesminek minimum fél évvel előre vannak jelei.

Ja, és ha megszűnt a munkakör, hogy ülhetett más a helyeden? Ilyenkor 6 hónapig nem vehetnek fel mást arra a munkakörre. Szerintem te az alapítványi iskolás kamusztoris vagy.

2021. dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 És a felmondási idővel mi a helyzet?Én úgy tudom hogy mindkét irányban vonatkozik az 1 hónap vagy közös megegyezés
2021. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"7 És a felmondási idővel mi a helyzet"



A 30 nap megvolt felmentést kaptam a munkavégzés alól. Mi ebben olyan hatalmas rejtély áruld már el! Hm?



"Az nem túl hihető"


És nem TÖK MINDEGY hohgy hihető vagy sem, ha elküldenek: nem hiszed el OKÉ és ez változtat BÁRMIN IS? HM?


Ha nem hiszed el, akkor nem ugyanúgy el vagy küldve?


Ne hidd el ÉS?? ÉS akkor mi van? Attól még el vagy küldve.

2021. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!