Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az állam nem kényszerítene...

Ha az állam nem kényszerítene azt emelésre nem kapnátok egy fillért se tőlem- így kell motiválni a munkaerőt?

Figyelt kérdés

A „dicső“ főnökünk mondata tegnap:ha az állam nem kényszeríteni béremelésre (ld minimálbér) nem kapnátok egy fillért se tőlem!

így kell motiválni megtartani a munkaerőt? Hogy az orra alá dörgöljük hogy nettó szart érnek a cégnek az emberei?


2021. dec. 28. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Senkit nem érdekel már az alapítványi iskola.
2021. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Mégis akkora balfasz vagy, hogy ott dolgozol. Minek emeljen ilyen barmoknak?
2021. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Minek emeljen ilyen barmoknak?"


Hát pedig emelni fog, mert kénytelen . elolvastad a kérdést egyáltalán?

2021. dec. 28. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Már megint az alapítványi iskola... Nagyon termékeny ma bazsika... :-D
2021. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Megadja a minimálbért , mert talál olyan balfékeket akik hajlandóak ennyiért dolgozni. A főnök örül mert a munka el van végezve és jut pénz a nyaralásra.
2021. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Vajon idén is ki kellett fizetnie a karácsonyi vacsorát a minimálbéréből? :-D
2021. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre Bazsikám csak annyit tudok mondani, hogy nem kell ott dolgozni, ha nem tetszik. De mondok jobbat. Itt a vad keleten te érezd magad qrvára megbecsülve, ha a bérminimumnál 10 ezerrel többet kapsz bruttóban. Mostanában kerestem állást és volt pár interjúm irodai munkára (diploma kb mindenhol elvárás volt, meg az idegen nyelv ismeret, meg pár év tapasztalat), főleg kkv szektor. Bértárgyalás az egyik helyen így zajlott: kérdeztem mennyi a bér? visszakérdeztek, hogy mennyit szeretnék. Nem voltam nagyravágyó, közöltem nettó 200-220. Erre ment a szájhúzás az sok. Mondom miért, ők mennyire gondoltak? bruttó 270 ezer... Itt felszaladt a szemöldököm, kérdeztem hogy azért jár még valami mellé pluszba, szép kártya vagy egészségpénztár?

Még én lett lecseszve, hogy mégis mit képzelek, ez már így a jövő évi bérminimum felett van, meg "csak" 8-17ig kell dolgozni, meg szabad a hétvége, ülhetek a meleg irodába, ahelyett, hogy valamelyik helyi gyárba járnék műszakba. Itt köszöntem el. És sajnos nem ez az egyetlen ilyen élményem. Amúgy vicc ami itt megy. Pesten hasonló pozik 300 nettóról indulnak, de nálunk a költözés nem opció.

2021. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Alapítványi iskola.
2021. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaza van mert túlzás olyannak ennyit adni aki nem tud rendesen írni.
2021. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szoktak tőletek eljönni, felmondani?
2021. dec. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!