Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetbe szólna valamit...

Ebben az esetbe szólna valamit a főnököm, ha néha a munkaidő vége előtt 10-20 perccel hamarabb lelépnék?

Figyelt kérdés
Karbantartó szerelő vagyok egy cégnél, de még csak 2hónapja, és heti 1-3 alkalommal előfordúl, hogy 16órakkor mikor lejárt a munkaidő, még rámsóz valami munkát. Rendszerint 15perc alatt végzek vele, de akkoris már 2 hónap alatt minimum 4órával többet dolgoztam mint amiért fizetve vagyok. Ha ezután, mikor épp nincs tennivalóm, vajon szólna ha kocsit hamarabb mennék haza?

2021. dec. 28. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle. :D
2021. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig szoktam neki mondani, hogy: Maradok, ha fizeted a túlórámat góré. Ha nem akarja, megyek öltözni aztán már ott sem vagyok. De általában kompromisszumot kötünk.
2021. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
En nem kerdeznem meg, majd ha eszreveszi es szol akkor elmagyarazom miert van igy.
2021. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkahely függő.


1. irodai munkahelyem úgy nézett ki, hogy, ha maradnom kellett egy last minute munka miatt, másnap jeleztem a főnöknek és megbeszéltük, hogy mikor jönnék később vagy mennék el hamarabb. Ugyanúgy, ha a beóm szerint egyik nap tovább kellett maradnom máskor úgy osztottak be, hogy előbb lépek vagy később jövök.


2. irodai munkámnál egyszer tovább kellett maradnom. Másnap jeleztem a felettesemnek, mire annyit reagált, hogy hát ő is sokszor tovább marad és ezért nem fogjuk azt csinálni, hogy előbb lépek. Utána nem is maradtam pluszban és nem is kezdtem korábban. Ahogy lejárt a munkaidőm, leléptem, mindegy volt, ha bejött a munka.


3. irodai munkánál 24/7 volt és, hogy ne járjon mindenki a nyakukra, meg, hogy igazságos legyen, nem mi szabtuk meg a beót. Persze kivételes eseteknél megoldható volt, de sokszor ilyenkor a csapat beleegezése is kellett. Ott rengetegszer kellett tovább maradni és nem nagyon szerették, hogy ezért mi másnap lelépjünk hamarabb, hiszen akkor ember esett volna ki abból a shiftből. Gondolj bele, nem ugyanaz, hogy 20:40-21:00 3 vagy 2 ember van ott, nekik arra kellett törekedniük, hogy mindig legyen elég ember, mert sok munka volt. Ott úgy oldották meg, hogy ha láttad, hogy nem fogsz végezni műszak végére a munkával, szólni kellett a felettesednek aki átadta a munkát másnak, de ez este nem volt megoldható.

2021. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám sóznak valamit percekkel a munkaidő vége előtt, akkor mindig mondom, hogy "jó rendben, holnap megcsinálom", aztán veszem a kabátomat és megyek is haza. :D Ha bárki nekiállna erőlködni, hogy de ezt most azonnal meg kell csinálni, akkor megkérdezném tőle ott rögtön, hogy "ha megcsinálom túlórában, akkor holnap annyival hamarabb mehetek haza, ugye?" Ha nemleges a válasz, akkor visszatérek az elsőhöz: "jó, hát akkor ez holnapra marad", és bye-bye~~ :)
2021. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenesetre pontosan jegyezd fel, mikor, meddig toldottad meg a munkaidőt, és mit csináltál.

Egyébként végigdolgozod a munkaidőt? Ha üresjáratok vannak, látja a főnök? Átöltözés, zuhany a munkaidőn belül van?

Egyik nap szólj, hogy másnap elmennél valami magán ügyet intézni (bank, fogorvos, mondj valamit, ha kérdezi). Ha simán elenged, jó. Ha levonja a távollétedet, mondhatod neki sértődötten:

Főnök, én eddig azon voltam, hogy menjen a szekér, nem akadékoskodtam, ha tovább kellett maradnom. Azt hittem, ez oda-vissza működik.

2021. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!