Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Banknál, back office részlegen...

Banknál, back office részlegen lehet sportcipőben, kapucnis pulcsiban, sportos öltözetben dolgozni (nőként)?

Figyelt kérdés

Láttam a helyiséget az interjún, de pont nem volt ott egyetlen dolgozó sem. Ilyen nagyobb, egy légterű irodát kell elképzelni.

[Az interjúztató középkorú hölgy átlagos, utcai ruhában volt, nem sportosban, de hát feltételezem, eleve nem hord olyat.]

Dolgozott közületek valaki ilyen helyen? Miben vannak ott az emberek? (Alacsony beosztásban fogok ott dolgozni, adatrögzítés, stb.)

31/N



2022. jan. 1. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, mint bármilyen más SSC/multi? Sajnos én is ilyen helyen dolgozom (amerikai alapkezelő cég), most ugye home office-ból = melegítő. Előtte bejártunk napi szinten, akkor én simán farmer + egyszerűbb felsőben nyomtam és kb. mindenki más is. 1-2 ember jobban ki szokott öltözni, én nem vagyok ez a típus. 29N
2022. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.


Ott maximum a felsővezetők meg azok öltöznek etikett szerint, akik ügyfelekkel is kontaktolnak.


A postán is csak a postás meg az ügyféltérben lévők vannak “egyenruhában”, mindenki más utcai ruhában.

2022. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ügyféltérben meg van szabva a külső megjelenés, van ahol még egyenöltözet is elvárás (pl.OTP)

Háttér munkákat folytató irodákban nincs kötelező megjelenés, az elvárás viszont az ápoltság, tisztaság.

De ha sokat megfordulsz az ügyfelek között is, akkor megszabhatják, hogy ne legyél cicanaciban, vagy ne úgy nézz ki, mint aki csak 2 edzés között beugrott.

Teljesen intézményfüggő, nálunk így volt, ahogy leírtam.

2022. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki csini volt. Elől, hátul. Mondjuk én nem, de én se voltam elhanyagolt, csak nem öltöztem túl. Pl nyakkendőt nem vettem, de szokás volt.
2022. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem kérdezted meg ezt az interjún?
2022. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen helyen dolgozom, de nálunk van öltözködési szabályzat. Nem kell nagyon elegánsnak lenni, de a túl sportos, laza ruha nem ajánlott. Viszont helyfüggő, szerintem kérdezz rá nyugodtan, én is megkérdeztem.
2022. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

5: csak utólag jutott eszembe, hogy lehet, h ilyen helyre nem is lehet bárhogy felöltözni x.x

Akkor első nap valami szebb ruhát veszek fel és rákérdezek...

2022. jan. 1. 16:29
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Laza, sportos szerintem ők de farmert ne. Legalábbis az elején. Régen jeans day volt péntekenkent.
2022. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk back office-ban sem volt szabad sportosan öltözködni. Elvárták a csinos, nőies megjelenést. 😛
2022. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hú, már izgulok akkor...

Nőiesen mondjuk biztos nem fogok öltözni 😅 De másképp is lehet elegánsabb stílusban.

2022. jan. 1. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!