Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan 550 eurós minimálbérr...

Komolyan 550 eurós minimálbérre veri magát a kormány? Ez mi? Külföldön ilyen bér nem is létezik!

Figyelt kérdés

200E bruttó a minimálbér, ez a 360-as euróval kb 550 eur.


erre veri magát a kormány? Mikor odaát a Lajtán túl tőlünk kb 100 kmre 900-1000 euró alatt nem létezik állás?


2022. jan. 2. 12:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
33%

El lehet menni oda...


Senki nincs röghöz kötve.


A minimálbér (és minden más bér) nem úgy keletkezik, hogy felírnak egy számot az excelbe...


Ha a gazdaság teljesítőképessége nem támasztja alá a béremeléseket, könnyen hiperinflációba fordul az egész, és rosszabbul jár mindenki!

2022. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván igaz, ez nagyon kevés, de ez is több mint a ha nem emeltek volna.
2022. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

1.

Hagyjuk már ezt a szőveget, hogy el lehet menni. Miért is kéne az embereknek elhagyni a hazájukat? Ja a gazdaság, 30 éve rendszerváltás volt elvileg, talán normális elvárás lenne az emberektől, hogy lyan bért kapjanak, amiből meg tudnak élni és hónap végén ne az árakat kelljen figyelniük a boltokban. Ja, nem vagyok szerencsétlen. 42 évesen elég jól éltem idáig, de néha, amit látok magam körül Budapesten, nem Borsodban, Szabolcsban, hát elkeserítő.

2022. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
59%

3: sajnálom, ha nem vetted észre ebben a pikírt humort.


Amit azonban alá írtam, az 100%-ig megáll.


Ha te vállalkozó lennél, fizetnél 500k-t egy udvarsöprögető segédmunkásnak...????

2022. jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
25%

#3: ha a péknek olyan fizetést adnál, amiből bmw-t tud venni, meg jól megélni, akkor egy kiló kenyér háromezer forint lenne!


érted már az inflációs spirál működését?

2022. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy érti. Csak nem tud gazdálkodni. Az ilyeneknek 500 ezer is kevés lenne.
2022. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
27%

7: hát ja....


Döbbenten szoktam nézni, hogy olyan kollégák, akik feleannyit sem keresnek, mint én, hogyan szórják a pénzt... Olyan dolgokra, amiket én tuti nem vennék meg annyiért. De hát ugye nem szól az ember.... Legfeljebb akkor, ha siránkoznak, hogy kevés a lóvé...

Hát nem kellene fölösleges sz.rságokra elszórni...

2022. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
80%

6.

Sajnálom, hogy idáig jut el neked valami. Nem luxusbéreket kéne adni, de 30 év alatt el kellett volna jutni odáig, hgy ne legyen probléma a fiataloknak a lakhatás és a havi szintű megélés. Az emberek egy része ne csak valami biorobot legyen. Tudjon élni is, ne csak épphogy megélni. Mennyivel jobb most kiszolgáltatva lenni bármelyik itthon maradt szakembernek, akik olyan összegeket kérnek el sokszor trágya munkára is. Milyen jó lett volna, ha inkább meg vannak fizetve és a jó szakemberek nem külföldön lennének. Esetleg nem lenn ápolónő hány, orvos, pedagógus és még sorolhatnám. Egy pedagógus kint sincs halálra fizetve, de élhető bért kap, nem olyat, amiből még egy albérletet sem tudna fnntartani, mert ételre nem maradna.

2022. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Emiatt is vinnyognak a vállalkozók, hogy nem tudják kifizetni.
2022. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Dávid ***** válasza:
74%

A minimálbér emelése nagyon időszerű volt.


Ettől még igaz, amit az előzők írnak, a minimálbért nem Orbán Viktor a kormány pénzéből adja, hanem a mi, adófizetői forintunkat adja az alacsony keresetűeknek.


A kormánynak nincs saját pénze (kivéve amit összeloptak, de abból egy forintot se kapnak a minimálbéresek, sajnos).


Eddig azért nem emelt a kormány, mert a nagycsaládosokat támogatta, nem a kis keresetűeket. A hajléktalanokat meg soha nem támogatta senki...

2022. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!