Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri gépész mérnöknek tanulni?

Megéri gépész mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Van rá kereslet? Jó a fizu?

2022. jan. 3. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ. Ha érdekel a tervezés, a gépek, akkor igen. De ha nem, akkor pénzért felesleges csinálnod. Olyannak tanuljál, amit szívesen akarsz csinálni több éven át és megleled a boldogságodat a munkában. Hiába fizet egy adott munka sokat, ha egyszerűen nem leled meg benne az örömöt. Ne a pénz határozza meg, hanem az, hogy te mit szeretsz csinálni. Ha kevesebb pénzt is fizetnek érte, akkor is lelkileg boldogabb leszel, mert örömmel fogsz bejárni.
2022. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

A fizu nem rossz, de agyf..zt akarsz kapni mindennap annyit kell számolni, akkor inkább nem ajánlom. Én 2 év alatt úgy megutáltam (nem csak a matek miatt), hogy fémre nem szeretek ránézni...bármit szivesebben csinálok már.


Szép szakma azt mondják a nagyok...na hát én bánom azt is hogy egy percet is foglalkoztam vele. Menj el inkább informatikusnak, sokkal jobban jársz vele.

2022. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Debrecen, Győr, Kaposvár, Esztergom, Sznetgotthárd környékén igen, megéri.
2022. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-mas, Veszprém meg Szombathely kimaradt :)


Amúgy én is azt tudom mondani, mint az 1-es: ha érdekelnek a műszaki dolgok, azon belül is pláne a kézzelfogható, mechanikus jellegűek, és reál tárgyak területén otthonosan mozogsz, még meg is érheti. De ez tényleg olyan, hogy ha nem az érdkelődésed, belső indíttatásod miatt választod, hanem a pénz meg a piacképesség miatt, hagyd a fenébe, mert az egyetemet is kínlódás lesz elvégezni, utána meg a munkádat is nagyon könnyen meg fogod utálni.


Én kiskorom óta óda vagyok mindenféle járműért, meg szerelésért, barkácsolásért, így általános iskola óta tudatosan mérnöknek készültem. Néhány éve végeztem BME-n, azóta is kifejezetten szeretem a munkámat, meg magyar viszonyok között pályakezdőként is értelmes fizetésem van, szóval nekem kifejezetten megérte. De ha úgy mennék be nap mint nap dolgozni, hogy csak a végét várnám a munkanapnak, akkor ez már egyből nem lenne igaz.

2022. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
A fizu borzasztó, itt Budapesten gépész ismerőseim éhbérért dolgoznak, 600 bruttót se keresnek több év tapasztalattal, mikor egy informatikus nevetve kéri ennek másfélszeresèt, dupláját.
2022. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mai ésszel inkább valamilyen villamos irányt választanék. Az is érdekelt anno, csak azt nehezebbnek gondoltam. Átlagban jobban is keresnek, szerintem.
2022. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!