Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem engednek felmondani mit...

Nem engednek felmondani mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hatorozott szerződésem van a munkahelyre és szeretném itt hagyni hiába írtam írásos formában felmondást nem akar elengedni. Mit tudok tenni? Illetve olyat megtehet hogy ledolgozok többet mint a munkaidőm beirom a jelenlétibe majd ők le hibajavitozzak és bírják a kevéssebb órát (a munkaidőm) holott én többet dolgoztam nekik? Mit tudnék tenni nem szeretném ezt tovább csinálni.

2022. jan. 6. 06:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve határozott szerződésem van.
2022. jan. 6. 06:25
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Területileg illetékes jogi segítségnyújtó osztályra befáradsz és ott elmondják a teendőket.


Ha budapesti vagy, akkor ma pl. van ügyfél fogadás. 9 órától 16 óráig.


Budapest vagy, esetleg vidéki?

2022. jan. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még a munkaügyi központ is segíthet a nézeteltérések helyes kezelésében. Vagy inkább a munkaügyi hatóság, ha pert szeretnél indítani.


Sok sikert! :)

2022. jan. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha a túlórát nem fizetik ki, akkor nem túlórázol.


A határozott idejű munkaszerződés köt téged is és a céget is. Mindkét fél részéről van kártérítési felelősség, ha ők mondanak fel, akkor fizetik a hátra lévő időszakra járó béredet, ha te mondasz fel, akkor te fizeted nekik.

Miért akarsz felmondani? Mennyi van hátra? Próbaidő eltelt?

2022. jan. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Legvegso esetben en beszelnek a haziorvossal es kiiratnam magam jo hosszu betegallomanyba. Vagy a munkamat hanyagul vegeznem, belassulnek ...


Valoszinu ez egy olyan link ceg akik azert kotnek fix ideju szerzodeseket, mert ezzel 'malmoskodnak'. Jatsz az o fegyvereikkel es te is legyel link.

2022. jan. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amiatt szeretném ott hagyni szeretnék egy rendes 8 órás munkahelyet legalább a minimálbér megkapjam. Illetve amit jelenleg csinálok úgy érzem nem vagyok benne a legjobb.
2022. jan. 6. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Első körben egy percet sem túlóráznék. Ha nem akarnak elengedni amíg tart a szerződés, akkor legyen, de egy percet sem dolgoznék tovább. Ha nem tetszik, rúgjanak ki.


Elmennék a házirovoshoz és kiiratnám magam betegállományba. Nekem könnyű lenne, mert néha beáll a derekam, legutóbb 3 hétre írt ki (bár akkor valóban alig tudtam mozogni).

2022. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1 éve dolgozom itt nem írtam az előző bejegyzéshez amit írtam.
2022. jan. 6. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!