Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik alkalmazott a jobb...

Melyik alkalmazott a jobb szerintetek? Kisgyerekes anya így vagy egy másik így?

Figyelt kérdés

2 alkalmazottról van szó , azonos munkakörben.

Az egyiket átszerveznék alólam másik területre.

Nekem kell dönteni ki megy, ki marad itt.


A.

Kisgyerekes anyuka (3 éves gyerek bölcsődés), régóta itt van, (legrégebbi ember a cégnél már), mindent tud, szereti mindenki, megbízható, tisztességesen dolgozik, mindent küld nekem határidőre, bármi kérdésem van segít, mivel nálam is régebbi így nekem is sokat segít, kooperatív, nem lusta, nem lógós, ellenben a gyerek miatt kaotikus a munkarendje, 8.30-14.40 tud kb bent lenni,8 órás szerződéssel, utána akár még este is dolgozik otthon is, sokat akar home officeban lenni ha beteg a gyerek stb


B.

Nemrég óta van itt (1.5 év), kevés tapasztalat, kevés rálátás. 8-16.30 bent ül, de kicsit lassú is, nem túlzottan igyekvő, sokszor ellébecol dolgokat, nem túl lelkes.. de bent ül időben, ott van utolsó percig, nincs gyereke, nem megy home officeba sem.



Mind a ketten beszerzési csoportvezetők. Én vagyok felettük a beszerzési manager, egyikőjüknek el kell mennie egy másik (rosszabb) osztályra. Ti melyiket "tartanátok meg"magatok mellett?


2022. jan. 6. 15:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekest.

Ennyiből amit leírtál nem is értem,miért kérdés ez?

2022. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

nekem is egyértelmű, hogy a gyerekest.

Főleg a home office megoldás mellett - egyértelmű!

2022. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%

Csatlakozom.


Azt kifejtenéd, hogy mi miatt nem egyértelmü Neked, hogy a kisgyerekes anya jobb alkalmazott?

„Kaotikus munkaidö“ mellett is minden munka tökéletesen, határidöre készen van. Jobb munkaerö a leírás alapján, akkor hol a kérdés nem értem.

2022. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekes jobb szerintem. De nem a gyerek miatt.

Az nem baj, hogy a másiknak kevés a tapasztalata, de azt írtad, hogy nem igyekvő. Így nekem az a jobb, aki tudja, csinálja, akarja. Az lényegtelen, hogy nem a teljes munkaidejét az irodában tölti, hanem otthonról is dolgozik.

2022. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Az anyuka hűséges a céghez, és mindennek ellenére tisztességgel dolgozik, HO-ban is szorgos, ő hosszú távra tervezett a céggel.

Az új már a kezdetekkor sem lelkes, mi lesz később, előbb-utóbb felmond és más vizekre evez, mert nincs benne lojalitás, mint az anyukában.

Én is az anyukát választanám.

2022. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
51%

Nyílvan a gyerek miatt dilemmázik.

Próbálom a szükségesnél nem jobban kommentálni mennyire szanalmasnak tartom ezt.


Egy cégnek minimum kell annyira rugalmasnak lennie, hogy támogatja a gyerekvállalókat, főleg ha amúgy megbízható...

2022. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
22%

"a gyerek miatt kaotikus a munkarendje"


Nem a gyerek miatt, hanem mert a gyerekkel takarózik, hogy ne kelljen betartania annak a szerződésnek a szabályait, amit akkor aláírt, mikor elvállalta a munkát. Mikor fogjátok már fel végre, hogy ez szerződésszegés és csak a főnök jófejségén múlik, hogy nem vagytok érte megbaszva? Ennyi erővel mindenki rendszeresen lóghatna (mert ez az) az ilyen-olyan idétlen hasfájására hivatkozva. Mivel több egy pulya, mint egy kutya, akit ki kell vinni sétálni? Ugyanúgy felelősség, amit te vállaltál, mégis a gyerekest elengedik és megkapja ugyanazt a bért 5 óra munka + esetleg 3 óra otthon mutatóba szüttyögésért cserébe (bár ez sem szokott menni), mint aki normálisan dolgozik 8 órát. Az ilyen keressen távmunkát vagy vállalkozzon és csináljon olyan dolgokat, ahol nem a munkaidejét fizetik, hanem a kijelölt projekt elvégzésére tesz ígéretet határidőn belül.


A B-t választanám, egész egyszerűen azért, mert tartja azokat a dolgokat, amikben megállapodtunk. Kicsit kell csak tanítani, motiválni, de legalább fizikailag nem képtelen akkor és ott lenni, amikor megígérte.

2022. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%

#7, ez munkahelyi rugalmassag kérdése.

Egy egyedülálló anyuka sokkal nehezebben oldja meg a gyerekkel kapcsolatos gondokat, pl. ha beteg, mint más. Ismerek én is egyedülálló anyát, akinek már a szülei se élnek.

Nem szerződésszegés ez, meg kibújás, plane ha home officeból is meg lehet a munkát oldani, ami egy sokkal emberibb megoldás kb. mindenkinek.

De gyűlölködj csak a gyerekesekre...

2022. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom vele, hogy gyereke van. Nekem is van, igaz már tini, de volt kicsi, nekem is volt nehezebb, könnyebb vele.

De pl sok meeting van nálunk 15.30kor, arra nyilván ő sosem tud jönni, mert megy 14 30kor. De el szoktam mondani mi volt neki is másnap, de nyilván vannak amikről le/kimarad vagy én megyek helyette.


Amúgy nincs semmiféle szerződés szegés, így módosítottuk a hivatalos szerződését 8-14.30 irodai munkavégzés, 14.30 után pedig addicionálisan home office tevékenység. A nemzetközi regionális vállalat is elfogadta, nem szeg szerződést.

2022. jan. 6. 16:36
 10/33 anonim ***** válasza:
70%

Akkor mérlegelj.

Megéri kényelmetlenséget vállalni érte?

Ha a szorgalma, megbízhatósága ér ennyit, akkor vállald be.

Esetleg oszd ki valakinek feladatba, hogy amiről lemarad kapjon tájékoztatast, ha neked sok.


Ha nem ér ennyit, vagy neked kényelmetlen, akkor legyen a másik ember.

2022. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!