Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A céges autó mosását és a...

A céges autó mosását és a szélvédőmosó folyadékot nem a munkáltató kellene állja?

Figyelt kérdés

Ma volt az első és utolsó munkanapom futárként. Egy kis ócska rongyos caddyvel dolgoztam, aminek vállalhatatlan az állapota. Ez előttem dolgozó sofőr nagyon koszosan hagyta és én takarítottam ki egy óra alatt. Az ablakmosó tartály üres volt, mondtam is a főnöknék és csak annyit válaszolt, hogy a tescóban lehet kapni. Délután a munkaidő után letettem az autót, és átnyújtom a számlát a szélvédőmosóról + a mosás és porszívó 1800 volt. Erre azt mondja a főnök, hogy ezt nem fizeti ki, mert a sofőr dolga tisztán tartani az autót.

Nagyon felhábrodotam, mégis én alkalmazottként miért költsem a saját pénzem más autójára?? Holnaptól már nekem is kellene tankolnom? Ott helyben megmondtam, hogy jövőhéten ne várjon, ezt a napot ingyen dolgoztam, de a felmondási időt nem vagyok hajlandó ledolgozni.



2022. jan. 7. 21:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%

Férjem is volt futár, ott az volt a 'szokás', hogy minden pénteken ha végeztek a túrával, autó mosás + takarítás saját zsebből :)

Ha ez nem volt meg, akkor pedig fizetniük kellett, hogy más elvigye és megcsinálja :D

2022. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
10%
Hogy érezted magad, hogy feketén dolgoztál neki?
2022. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Olyan helyen szabad csak dolgozni, ahol neked fizetnek. Ahol dolgozol és még fizetsz is, onnan azonnal menni kell!
2022. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

Hat ez nagyon gaz, total igazad van.

Amugy hogy mukodik? Egy ember egy autot hasznal sokaig vagy ma te hajtod, holnap egy kollega?

2022. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#4 Egyedül egy sofőr használja, aki összeganézta az felmondott és én jöttem helyette. Legalább aki utánam fog következni az már tisztán kapja.
2022. jan. 7. 21:41
 6/31 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen a futárélet.


Ahogy az első is írta, minden pénteken mosás nap van. Ha hétfőn koszos autót viszel be, kötbéreznek.


Amúgy is egy csomó 100-200 forintost adnak a jobb címeken, be lehet dobálni az mosóautomatába.


Ha nem tetszik, akkor válts munkát! Lesz még cifrább is futiként, ne aggódj. De ha ezen fennakadsz, nem lesz hosszú életed a cégnél.

2022. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%

A borravalójából nehogy már a főnök redvás kocsiját mossa! Hol élsz?

A munkaeszközt (jelen esetben a kocsit ) a munkáltatónak kell használható állapotban biztosítania. Vagy a helyi buszjáratot is a buszsofőr tankolja, saját zsebből?!

2022. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%
Vagy rendben lenne az is, hogy a takarító saját zsebből vegye a partvist, meg a domestost, ha már használja?!
2022. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
39%

7-8

Ha a futár teleszotyizza, kiönti az energiaitalt, kólát, morzsázva eszi a péksütit... Azt miért a munkáltatónak kéne fizetnie? Aki összeganézza, az fizeti.

2022. jan. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%
Elmondom, hogy még a rendőrök is saját pénzből mossák a szolgálati gépjárművet. Pedig ők harmad annyit keresnek és jattot sem kapnak. ;)
2022. jan. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!