Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi pénzt lehet "elkérni"...

Mennyi pénzt lehet "elkérni" vidéken?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztában a bérezésekkel így 2022 tájékán sajnos. Most fogok munkába állni, küldözgetem az önéletrajzomat, de a "fizetési igény", ahol kérik, megfogott.

Igaz vidéken lakok Jász-Nagykun-Szolnok/Hajdú-Bihar környékén, de már ide is sok multi ki van települve, meg regionálisabb vállalkozások, kis cégek szinte minden városban vannak.


Ha például a diplomámmal szeretnék elhelyezkedni, esélyes hogy pályakezdőként megkérjem a nettó 250-et? Multinál, nagyobb cégeknél irodai munkára (500 fő feletti munkás számmal).

Vagy ha nem azzal jelentkezek, hanem nem is tudom, például eladónak, benzinkútra, képesítés nélkül vennének fel, vagy ilyesmi helyekre megyeszékhely környékén, ott mennyi a reális bérezés? Gondolom nem nettó 140 már. 180-200 környékén esetleg nem nevetnek ki? :D


Utoljára ilyen 140 ezret hallottam gyártósorra (Kelet-Magyarország), ha egy műszakban dolgozik valaki, ilyen helyeken sokat dolgoztam diákként és nem szeretnék ide vissza jutni. Anyum 15 éve ugyanennyit keres.


2022. jan. 16. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát 250 et lenne illő mondjuk egy szakmunkásnak fizetni. De általában betanított munkasként szoktak felvenni sok embert, és akkor ilyen 150 max 200 al szúrják ki a szemét az embernek...persze az elvárások az egekben vannak, és ugyan azt kell csinálni mint egy szakmunkával. Minden esetre minimum 250 et kérj...
2022. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén szólva én olyan helyekre nem is jelentkeznék ahol neked kell ki találni mennyi legyen a béred? Az a hely lehúzós.

Biztosan meg van mennyit tudnának adnani,de inkább olyanokat keresnek akik ingyen tudnak dolgoztatni,ezeket a helyeket kerüld el jó messzire.

2022. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
#2 egy csomó állásnál van az, hogy megkérdezik, hogy mennyi a bérigény jó állásoknál is.
2022. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Azokat a helyeket hanyagolni kell,nem rosszból mondom, de majd mindenki rá jön egyszer.
2022. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezik, de csak azért hogy lássák, hova tegyenek. Azt senki ne gondolja hogy a cégek kívánságkosár módjára osztogatják a fizetéseket :) Pl ha egy adott pozicióra egy cég 250 ezret fizet, és te mondjuk bemondasz az interjún egy 400 ezres bérigényt, akkor ott vége is a komoly beszélgetésnek. Míg ha ugyanerre az állásra valaki taktikázik és azt mondja ő 200 ezret kér, az már szimpatikusabb a cégnek. Ilyenkor viszont-mivel a bérek a cégen belül általalában nem publikusak, így nem tudod mennyit keres a melletted ülő- a cég felvehet téged 200 ezerre, és röhög a markába hogy fogott egy nyulat. Szóval érdemes képben lenni a bérekkel
2022. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!