Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen alapon vesznek fel...

Milyen alapon vesznek fel vezetői pozícióba tapasztalatlan embert?

Figyelt kérdés

Láttam egy-két álláslehetőséget, mint xy szervezet vezetése, vagy épp műszakvezető, részleg vezető, xy számú ember irányítása, koordinálása.

Több helyre egyáltalán nem kérnek tapasztalatot. Nem értem, milyen emberek jelentkezhetnek ide?


Saját életben is tapasztaltam, hogy olyat vettek fel kis főnöknek, akinek halvány lila gőze sem volt semmiről.

Tényleg van esély egyből "vezetői pozícióba" cseppenni, vagy ezek kamuhirdetések és már van egy unokatestvér lánya, aki a székben fog ülni?


2022. jan. 19. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Vezető bárki lehet, azok csak Excel táblázatokat színezgetnek, meg aláírkálnak, pecsételnek. Mást nem tudnak. Ellenben a munkás emberek értenek a szakmájukhoz, nem félnek ha koszos lesz a kezük a munkától.
2022. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Mégis a szakmunkást nézik hülyének.

Ha viszont van egy érettségid, lehetsz sík hülye is, betesznek bármilyen vezető vagy papírmunkára. Mert hú, megvan az érettségije, mindent tud XD

Hát ez van. Hülyék irányítják a világot, nem csoda, hogy vannak bajok...

2022. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Abból biztos nem lesz jó vezető, akinek fogalma sincs, hogyan kell végezni azt a munkát, amit neki szervezni és irányítani kell.

De a kedves önérzetes munkásembereknek sincs fogalma róla, mekkora felelősség jár a vezetéssel. Meg mennyi papírmunka. Örüljenek, hogy nem nekik kell csinálni.

Ám, aki azonnal vezető pozícióba akar kerülni, az sincs egészen tisztában ezzel, és nagyon úgy jön le, mintha azt hinné, így majd könnyű munkája lesz! Vagyis, pont úgy vélekedik a vezetői feladatokról, mint a fenti kommentelők!

2022. febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!