Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy erősen introvertált...

Egy erősen introvertált huszonéves embernek jobb ötlet lenne az irodai élet vagy próbálja ki a vendéglátást?

Figyelt kérdés
Fontos infó: Külföldön élnétek ilyen esetben.

2022. jan. 23. 16:34
A kérdező szavazást indított:
Iroda
Vendéglátás
27 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
egy vendéglátóhelyen kötelező beszélgetni és jópofizni a vendégekkel, nyugati országokban meg pláne. el fognak küldeni ha nem ezt csinálod, te meg gyűlölni fogod a kezdetektől. ennél még gyárban is jobb. személyes tapasztalat
2022. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Irodán is megtalálnak, meg kikezdenek, ha olyan helyre kerülsz. Irodán több az unatkozó léhűtő, mint a vendéglátásban. Nos, ezek a ráérő jódolgukban szeretnek másokat b... sztani. Ezt is mérlegeld!
2022. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

masszívan introvertált ember vagyok, ha elegem van az összes emberből, otthagyom a kasszát és elmegyek a konyhába, ott nem látja a vendég hogy barátságtalan vagyok. szerencsére kicsi, családias vállalkozás, és vagyok különben olyan jó munkaerő, hogy főnököm elnézi nekem, hogy este nem ott vagyok ahova reggel beosztott.

az irodában meg különben is telefonálni kell, és én nagyon félek a telefonhívásoktól.

2022. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz annyira komfortzónádból kimászni, akkor inkább az iroda, de ott sem mindegy, milyen munkakörben. Én introvertált vagyok, eladó voltam diákként - annyiból egyébként ajánlanám vagy az eladói, vagy a vendéglátói ipart kipróbálásra, hogy lásd, milyen sok büdös paraszt vevő van, hogy te ne legyél olyan majd az eladókkal, pincérekkel stb., akikkel találkozol...

de én elvagyok az irodai munkámmal. Nem vagyok nagyon szélsőségesen intro, tehát szoktam és szeretek is néha munkatársakkal beszélni, de olyan a munkám, hogy tudok magamba is fordulni. Vendéglátózásnál azért erre kevesebb a lehetőség.

2022. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam vendéglátásban, és sose éreztem a vendégek, vagy a kollégák felől, hogy elvárnák, hogy jópofizzak velük. Amilyen éttermekben jártunk idáig, ott se jópofizott velünk a pincér sehol, és nem is vártuk el. Annál inkább az irodában. Pont úgy ahogy a kettes írja, sok az üresjárat, és ott ülnek az emberek egymás nyakán egész nap, és azzal szórakoztatják magukat, hogy cseszegetik a másikat. Egyes rosszindulatú kollégák esetén még az is van, hogy ha ő nincs leterhelve, és látja, hogy neked meg vannak feladataid, akkor direkt zavarnak, hogy ne tudj teljesíteni.
2022. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Iroda. Vendéglátásban elvárt hogy jópofizz a vendégekkel és gond nélkül elküldenek, ha nem elég jó a mosolyod, kb. ezt erőltetik sok helyen. Amúgy meg az iroda tényleg jobb ilyen szempontból, a vendéglátással nem fizetnek meg.
2022. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!