Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alacsony bérek, kedvezőtlen...

Alacsony bérek, kedvezőtlen körülmények ellen mit tud tenni a munkavállaló?

Figyelt kérdés
A cég mindig büszkén közli, hogy sikerült teljesíteni a pénzügyi terveket a cégen belül, de mikor a munkavállalókat hallod beszélni akárhol vagy, akkor a rossz fizetésről beszélnek, meg arról is, hogy a munka mellett, abszolút nincs életük, mert mindig mennek dolgozni. Januárban a cég bejelentette, hogy emeli a fizetéseket, de ezek olyan minimális változtatások lettek, hogy nem elégítik ki a többszáz ember igényeit. A cégnek nem érdeke megbecsülni az embereket, baleset esetén van olyan főnök, aki engedi azt, hogy a dolgozó busszal menjen el az orvoshoz a saját egészsége érdekében, holott a sürgősségire megy ilyenkor az ember.Aztán, ha a munkádra fordítottad az energiádat/figyelmedet, akkor könnyen olyan küzdelmek árán tarthattad volna meg a lelki békédet, hogy egy ilyen létszámú közösségben, ha nincsenek példaként szolgáló emberek, akkor egy normális viselkedéssel is ellenszenvet és megalázást kaphattál az emberektől. Én mindig azt adtam az embereknek, amit én adtam volna saját magamnak. A pénzügyi fejlődés és tekintélytelen élet lehetővé tette, hogy az alkalmazottak rabszolgaként tekintsenek magukra, hiszen ők termelik ki a profit jelentős részét, emellett bármilyen helyzetet dob a gép, a munkavállaló kerül ki vesztesen. Engem nem érdekelnek már a körülmények, csak rossz látni, hogy a semmiért harcolt az ember évekig ennyit, hogy aztán gazdaságos körülményeket alakítsunk ki megtakarításokkal és lemondásokkal. Mit gondoltok erről? A politikusok tudják, hogy milyen szerepet kapnak az alkalmazottak?
2022. jan. 25. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ébredj fel....jah és előre,nem hátra!!!
2022. jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván amit leginkább tehet hogy munkahelyet vált, mindenki saját sikerének a kovácsa, a sült galamb nem nagyon fog a szájába repülni senkinek. Lehet szakmát váltani, tanulni stb.
2022. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Felmond
2022. jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ennyi ember hová mehet? Mikor a cég közli az emeléssel kapcsolatos információkat a nyilvánossággal, akkor mások az adatok, mint amit valójában kap az ember. Az emberek azt mondják, hogy a vezetők jól keresnek, de őket is szoktam hallani panaszkodni. Akkor most melyik vezető keres jól, miért ez kell egy munkahely megalapozása és építése szempontjából?
2022. jan. 25. 07:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Hiszti
2022. jan. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek nem tetszik a rendszer, akkor felmond és keres másik munkahelyet. A vezetők fizuja meg... kinek mi az igénye. Van, akinek semmi nem elég, mert a magasabb fizuval sokszor az igények is nőnek, amit még magasabb fizuval lehet csak kielégíteni.
2022. jan. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyénileg csak egy dolgot lehet tenni, lábbal szavazni és keresni egy jobb helyet. Ha elég sok ember lelép, akkor talán a munkáltató is felébred és változtat kicsit.
2022. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Abbahagyja a sírást és kifogáskeresést, szerez egy versenyképes tudást és elmegy jobb helyre dolgozni.
2022. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor szakszervezet, és sztrájk.
2022. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!