Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudok táppénzre menni,...

Hogy tudok táppénzre menni, ha nagyon messze élek a háziorvosomtól?

Figyelt kérdés

Bocsi ha buta kérdés, de még soha életemben nem voltam táppénzen eddig.


Elég messze élek a háziorvosomtól, egész napos utazás lenne oda és vissza.

Aki szintén messze lakik, az hogy oldja meg, ha táppénzre menne?

+1 nap szabi, hogy elutazzon a dokihoz a papírokért? Vagy az egész napos utazás nem gond táppénz alatt?

Az elején is kell utazni, amikor beteg az ember?

Hogy működik ez?


2022. jan. 25. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Én telefonáltam neki, elmondtam hogy nem tudok utazni mert szarul vagyok és felvett tapenzre

Csak a végén mentem be személyesen a papír miatt

2022. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy kérd meg postázza ki
2022. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Miert nem keresel egy haziorvost ott, ahol elsz?
2022. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Jelentkezz át egy közeli háziorvoshoz, az a lényege.
2022. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az adott városban van a háziorvosod, ahol laksz. Én nem vagyok elégedett vele, mert egy nap miatt problémázik, ha tényleg hiányzásra szorul az ember, mindenképpen csere lesz, mert amúgy sem szoktam indokolatlanul hiányozni.
2022. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az itteni orvossal kapcsolatban elég komoly gondjaim vannak, hozzá nem jelentkeznék át, akkor már inkább nem megyek táppénzre... de a kérdés nem erre vonatkozott.


Az előzőknek köszi, ezek szerint lehet ilyet hogy küldi postán, és nem kell odamennem?

2022. jan. 25. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5, "Az adott városban van a háziorvosod, ahol laksz." Ez azért így pontatlan. Lakcímed alapján tartozol egy adott körzetbe, annak a körzetnek a háziorvosa mindenképp köteles felvenni a praxisába, ha hozzá akarsz menni. De szabad orvosválasztás van, elmehetsz más háziorvoshoz is (max. azt mondja hogy bocsi nem tudlak vállalni), ill. ha elköltözöl nem muszáj átjelentkezned, de ugye ezzel a saját dolgát nehezíti az ember.
2022. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Bp. másik végében lakom, legutóbb a még otthon élő tesóm elhozta nekem. Ha nem tudnám sehogy megoldani, akkor háziorvost váltanék.
2022. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Telefonon beszéltem dokival és utána emailben elküldte a táppénzes papírt.

Munkahelyemen ráértem hónapokkal később leadni az eredeti példányt, addig jó volt az emailes mert bérszámfejteni azzal is tudtak.

2022. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!