Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ilyen kínos állásinterjú...

Egy ilyen kínos állásinterjú után van értelme még próbálkoznom? 21/f

Figyelt kérdés

Vendéglátó iskolában végeztem májusban. Vidéki srác vagyok kicsit visszahúzódóbb.

Mivel nagyon érdekel a szakma beadtam az önéletrajzom egy nívós fővárosi helyre ahol a szakma egyik legismertebb alakjáé volt a hely. És hát behívtak. És valahogy Teljesen leblokkoltam , ramjott a menekülési pánik , lejátszódott ott előttem hogy egyedül, nem ismerek senkit , Pesten, milyen nagy meg minden, így hirtelen eluralkodott rajtam a szorongás hiába hogy szerettem volna azt az állást. Egyszerűen ott tudatosult bennem hogy igazából lehet képtelen lennék Pesten lakni, túl sok volt ez nekem vidéki, visszahúzódó személyiségemnek és végül nem ráztunk kezet. A tulaj aztmondta nagyon szimpatikus vagyok neki és sajnálja. És mosolyogva mondta hogy akkor maradjak ahol most vagyok.

Nagyon kínosan éreztem magam. És máig nem tudom jól döntöttem e. Szakmailag hatalmas lépés lett volna viszont mai napig nem tudom hogy tudnék e Pesten lakni vagy akarnék e. Viszont minden nap a fejemben van hogy mit vesztettem ezzel. És nem tudom hogy a szorongásom miatt mondtam nemet vagy a lehet hogy nem akartam annyira azt az állást. Az itteni vidéki helyeken nem lehet fejlődni egyáltalán szóval itt váltás a szomszéd városba nem előrelépés.

Nem tudom hogy esetleg merjek e írni nekik a múltkori után.


2022. jan. 26. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha a megtanult sémák ellenére képes voltál leblokkolni, akkor nem való neked ez a szakma, - mert a vendéglátózás emberi kapcsolatokról, figyelmességről, profizmusról, stresszről és hasonlókról szól. Nagyon össze kell tudnod szedni magad ahhoz, hogy legyen lelki, pszichikai, ill. fizikai erőd egy újabb próbát tenni.
2022. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Nekik már ne írj, ezek után nem kellenél nekem sem. Nyilván vannak olyan jelentkezőik, akik tudják, mit akarnak, és nem mennek el állásinterjúra ilyen idegállapotban. Ne erőltesd a továbblépést, maradj otthon addig, amíg vagy beleszoksz, és elfogadod, hogy ott és úgy fogsz élni, vagy annyira szükségesnek látod a továbbállást, hogy már úgy tudsz interjúra menni, mint felnőtt ember.
2022. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azon van a hangsúly, hogy a szomszéd város előrelépés vagy sem. Vidékiként elhiszem, hogy Pest elsőre nagy falat volt. Próbálj meg szerintem egy másik nagyobb városban szerencsét próbálni, hogy szokd a városi zsongást, nyüzsgést, pörgést. Közben lehet te is nyitottabb leszel az újdonságra.
2022. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
75%
Michael Jordan a teljes profi pályafutása során nem egészen 73% sikerességgel dobott kosárra. Vagyis ezer dobásból mintegy 270 ment mellé. Több ezres közönség előtt! Szerinted mi lett volna belőle, ha az első mellédobás után feladja? Vagy akarsz valamit az életben, s akkor tegyél meg MINDENT a siker érdekében, vagy pityeregsz a balsorsod fölött, és nem led, csak túléled az életet.
2022. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Budapesten van bőven állás lehetőség ilyen területen. Ha mindenképpen ide akarsz jelentkezni, várj egy két évet. Biztos lehetsz benne, hogy nem fognak rád emlékezni. Ráadásul sokat is változhattál.
2022. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Na szerintem rosszul döntöttél. El kellett volna fogadni az állást és a próbaidőn megláttad volna, hogy hogyan birod.


És mosolyogva mondta hogy akkor maradjak ahol most vagyok------

Na ez tipikusan az a mosolygás, amikor hülyének néz, h kihagysz egy ilyen helyzetet. (kb amikor a csaj már nagyon akarja, de te mégmindig nem dugod meg)


Én megpróbálnám újra, az ilyen helyeknek nem nagyon van hr rendszere, h logolják, h ki mikor jelentkezett. Május óta meg már eltelt jó pár hónap, ha szerencséd van nem nagyon fog emlekezni a tulaj erre a szitura.

2022. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!