Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Helyes magatartás ha egy...

Helyes magatartás ha egy munkáltató úgy áll a sztrájkhoz hogy „meglesznek a következményei“ és nem úgy hogy „üljünk le és beszéljük meg“?

Figyelt kérdés
SZóval az alap hozzáállás nem az hogy oldjuk meg a felvetéseket, álljunk hozzá egyenlőó felekként konstruktívan, mert a cég működése közös érdek lenne, hanem az hogy kussoljon mindenki mert „meglesznek a következmények“?
2022. jan. 31. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem pótolhatatlan, úgy igen, ha sztarjkolsz, benne van pakliban, hogy másnap nem lesz munkád.
2022. jan. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem helyes, de egy bizonyos kultúrára jellemző. Az eredmény is.


Az ilyen vezetők, stb. rövidtávon gondolkodnak, ill. félnek: kiengedik ezzel a szellemet a palackból, mindenki sztrájkolni fog, stb. Ha az oktatásügyben bért kell emelni, akkor az egészségügyben és máshol is...


A skandináv országokban egyébként nem azért lett jóléti kapitalizmus, mert olyan gazdagok, hanem azért, mert az 1900-as évek elején náluk volt a legtöbb sztrájk, és a munkáltatók és a munkavállalók rájöttek, hogy közös érdek a kölcsönös bizalom, partneri viszony elfogadása, és ki is alakult a lojalitás bizonyos válságokban.

2022. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"úgy igen, ha sztarjkolsz, benne van pakliban, hogy másnap nem lesz munkád"


MIndez egy olyan ágazatban ahol eleve lasszóval fogossák az embereket, hatalmas hiányok vannak és évek óta nyugdíjban levőket próbálnak visszarángatni nyugdíjból mert annyira nincs munkaerő....


és ilyen helyzetben a meglevő maradékkal izmoznak, hadd legyenek még kevesebben... szánalmas.

2022. jan. 31. 09:34
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Az alapítványi iskolában igen.
2022. jan. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Állami iskolában nincs olyan amiről a kérdező beszél. De az alapítványi iskolában ahol a gyakoris celeb, a lúzer alapítványi iskolás kérdező "dolgozik" ott minden elképzelhető. Szerintem ő mazochista és csak szenvedni akar. Sajnálom a főnökét, hogy ilyen szerencsétlen alkalmazottja van.
2022. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

"Állami iskolában nincs olyan amiről a kérdező beszél"


NIncs hát...

vagy mégis?


A reggel 8 és 10 közötti demonstrációra – amelyet a bíróság első fokon jogszerűnek ítélt – az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) úgy reagált, hogy a sztrájk „nem maradhat következmények nélkül”.


[link]

2022. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy lesznek következmények, valamikor be kell pótolni a hiányzó órákat.
2022. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"valamikor be kell pótolni a hiányzó órákat."


nem-nem!! ez is tévedés!! Ugyanis a sztrájk idejére nem jár bér, tehát a keső órákat nem kellhet bepótolni hiszen mit pótolnának be-amit eleve ki se fizettek? Evidens.


Akkor lehetne pótoltatni ha kifizetik és nem tartják meg. De ha ki se fizetik, mit pótolnak? Azt a munkát nem lehet számon kérni ami ki sincs fizetve ez evidens.

2022. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Ha én kifizetem a szobafestőnek hogy az ajtómat is fesse le, és nem festi le, akkor követelhetem hogy tegye meg amiért pénzt kapott.

De ha eleve ki se fizetem, miért festené le?

2022. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem is értem, hogy jött ide az alapítványi iskola, szerintem evidens, hogy az állami iskolákról szól a kérdés.


A fenyegetés, hogy lesz következmény, egyáltalán nem arra enged következtetni, hogy le kell majd dolgozni a kieső órákat, hanem egyéb munkaügyi következmény: fegyelmi, vagy felmondás, stb.


Az, hogy meg kell tartani a kieső órákat, kb. evidens, hiszen a diákoknak ez jár. a Fizetést jó esetben akkor kapják, ha arra sem, akkor az is "következmény", hogy ingyen dolgoztatnak.

2022. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!