Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tulajdonképpen miért baj hogy...

Tulajdonképpen miért baj hogy a kult szférában dolgozóktól elvették a Kjt szerinti foglalkoztatást és nem közalkalmazottak többé? Szabadságuk így se több bérük se változott

Figyelt kérdés

Én most lettem közalkalmazott, eddig sose voltam, és teljes megdöbbenéssel tudatosult, hogy a szabim egy nappal se több mint előző „versenyszférás” helyemen. A 20 nap alap + pót = 26 nap. Ennyit megkaptam a nagy „büdös kapitalista” cégnél is.


A bér meg egy köpedelem, előző helyen a portás is többet kapott, nem is létezett ilyen bér ott, amit itt kapok.



NEM ÉRTEM: akkor mit sírnak hogy elvették a Kjt státuszukat? Szabi így se úgy se több , a bér eleve egy nagy szar-mi változott? Mit veszítenék pl én ha elvennék a Kjt-met? Semmit. Szabin maradna mert a minimum eleve lejjebb vinni nem lehet, a bér a padlón van lejjebb vinni nem lehet-mi változna?


2022. febr. 2. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

" Mit veszítenék pl én ha elvennék a Kjt-met? Semmit."


Utazási kedvezmény. Tudnál 50%-osan utazni tömegközlekedésen.


Én csupán pár évet voltam közalkalmazott, fiatal is vagyok, tehát nem tudom, hogy ez a nyugdíjaztatásnál milyen pluszokkal járt volna.

Én nagyon sajnáltam az utazási kedvezmény megszüntetését.


Hiába, hogy akkor is kevés volt a pénz, meg most is, de legalább az utazási kedvezmény meg volt. Én ennyit élveztem belőle.

2022. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Utazási kedvezmény. Tudnál 50%-osan utazni tömegközlekedésen."


Jajjj de jó nekem hogy az előző helyemen nem kaptam ilyen papírt, de kerestem 280-at a kezembe nettóban, itt meg kapok ilyen papírt, de keresek 260-at bruttóban/170 nettó.



Tökre megéri!!

2022. febr. 2. 13:00
 3/4 A kérdező kommentje:

"Tudnál 50%-osan utazni tömegközlekedésen."


Ja és ez NEM IGAZ. Mert a BKV is tömegközlekedés és arra nem jogosít a papír... csak vonatra /volánra. És mikor megyek én vonattal bárhova is? szökőévben 1x.

2022. febr. 2. 13:02
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, ha frusztrált vagy, menj és fussál 10 km-t vagy menj edzőterembe, vagy meditálj. De akár egy nyugtatót is bevehetnél. A kérdésre válaszoltam.


Az, hogy te egy idegbeteg, frusztrált, esetleg b..szatlan ember vagy és itt akarod kiélni magad, az eléggé gáz.

2022. febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!