Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha benne...

Mit csináljak, ha benne ragadtam egy munkakörbe és az istenért sem hagynak belőle kilépni úgymond?

Figyelt kérdés

Én komolyan mondom már nem tudom, mit csináljak...


Korábban úgy voltam vele, hogy egy nekem kevésbé tetsző szakmai pozi is jobb, mint a nem szakirányú tapasztalat, így elvállaltam egy állást. Akkoriban még úgy voltam vele, hogy majd átmozgok más poziba a cégnél, csak kerüljek be az iparágba. A covid miatt végül fizetés nélkül maradtam (nem rúgtak ki, de azt mondták, nem tudnak fizetni), így felmondtam. Az új munkahelyemen is maradtam ebben a poziban, egy ideig úgy volt, hogy átléphetek abba, amire vágyom, rengeteget tanultam a feladataim mellett, hogy ez sikerüljön, végül az a projekt befulladt, engem meg visszasoroltak oda, ahol kezdtem. Végül úgy voltam vele, hogy hiába várok, illetve történtek más dolgok az életemben, ami miatt végül felmondtam másfél év után itt is.



Nem kifejezetten aktívan, de elkezdtem állást keresni. Kiraktam Linkedinen is, hogy milyen pozit szeretnék, juniort vagy gyakornokit, de folyamatosan a korábbi állásomhoz kapcsolódó pozikkal keresnek meg. Van, aki egész jó bért ajánl, de hányingerem van már az egésztől, nem akarok reménykedni, hogy majd átvesznek más munkakörbe máshol, nem akarom azt csinálni. De folyamatosan azt ajánlgatják, le van szarva, hogy én mit akarok, az is, hogy egyetemen arra szakosodtam, az is, hogy rendelkezem a megfelelő eszköztárral és az is, hogy végeztem célirányosan hiteles online kurzusokat, hogy abba a poziba kerüljek. Jobban értek lassan hozzá, mint ahhoz, amiben 2 évet tengődtem, ennek ellenére folyamatosan azzal a nyomorult munkakörrel találnak meg.


Volt olyan, hogy elmentem interjúra, beszélgettünk és őszintén megmondtam, hogy én más pozícióra vágyom, van-e lehetőségem idővel oda átkerülni, ha ebben kezdek. Gondoltam, nyílt lapokkal majd jobb lesz. Eleinte úgy tűnt, hogy járható ez az út... Majd elutasítottak azzal, hogy nem vagyok elég lelkes abba a munkakörbe, amibe most felvennének. CSODÁLKOZOL?!


Volt állás, amire úgy jelentkeztem, hogy az általam vágyott pozira adtam le az önéletrajzom, behívtak, majd a beszélgetésen elkezdték nekem ajánlani a korábbi munkaköröm, mert abban van tapasztalatom. Azt hittem, falnak megyek. Aztán annak is az lett a vége, hogy inkább a másikat javasolják, mert ebbe több idő lenne betanulni.


Van egy részben szakirányú diplomám erre a területre. Most olyan szakon tanulok, ami abszolút szakirányú végzettséget ad, olyan szakirányon, ami célirányosan erre a területre összpontosít. Van egy halom Google meg mindenféle certem, megcsináltam azokat a bánatos skill quizeket is, hogy lássák, tényleg értek hozzá.


De nem, nem, hát a korábbival kell basztatni.


Mit tehetnék? Ha letagadom, csak hátrébbról indulok, ha felvállalom, akkor meg ez megy. Már arra is gondoltam, hogy behazudom, hogy dolgoztam olyan munkakörben, mint ahova most szeretnék menni, csak akadjunk már le erről...


2022. febr. 4. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezésben egyértelmüen írd le, hogy a mostani munkakört nem akarod tovább, csak a megpályázottat. Idővel össze fog jönni, de sok kitartás kell addig
2022. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Előre is elnézést a 0 százalékos válaszért, de csak az én hátamon áll fel a szőr attól a szótól, hogy "pozi"?
2022. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2

Sajnálom, hogy felállítottam a szőröd, de a f*szomnak sem volt kedve kiírni mobilon minden alkalommal, hogy pozíció.

2022. febr. 4. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Kettes, az enyémen is :D Borzasztó volt olvasni, pedig szeretnék empatikus lenni a kérdezővel, meg minden, de a negyedik "pozi" után úgy voltam vele, hogy "bszki, ezt felveszik bárhová egyáltalán?"
2022. febr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fő kérdésre válaszolva: hasonlóban vagyok benne: állást keresek helyette, csak ezt tudom tenni.
2022. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!