Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi erről a szituról a véleményed?

Mi erről a szituról a véleményed?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen Decemberben elrendeltek 5 óra kötelező túlórát.

Januárban ez fel volt tüntetve a bérpapíron, viszont nem nem fizették ki.

Én meg nem hagytam annyiban bementem a bérszámfejtésre és jeleztem ezt, ahol le akartak rázni, majd idéztem nekik a munka törvénykönyve erre vonatkozó részét és a munkaügyi bíróságot is megemlítettem, mire Február elején ki lett fizetve.

Viszont a munkatársaim teljesen ellenem fordultak e miatt...

Hogy én betámadom a céget, nem vagyok hálás, hogy van munkám...ezeket persze csak visszahallom, mert szembe megmondani gyávák.

Én meg nem értem őket.

Nekik is járna ez a pénz, mert ők is túlóráztak Decemberben és nem az van, hogy ők is kérik, vagy megkérdezik, hogyan intéztem el, hanem rám haragszanak, meg vágják a pofákat ha jövök szembe.

Kb ki lettem közösítve azóta.


2022. febr. 22. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Tedd fel a kérdést, hogy a jövőben is egy olyan cégnél szeretnél-e dolgozni, amely a munkavállalói túlórapénzén spórol, és gyáva, szolgalelkű kollégákkal vagy körülvéve. Ha a válaszod nem, akkor a feladat adott.
2022. febr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

5 óra kötelező túlórát.

Megérdemelték a nagyszüleik,hogy Auswitzben dolgoztak!

viszont nem nem fizették ki.

Mondom én,hogy megérdemelték...



Én meg nem hagytam annyiban bementem a bérszámfejtésre és jeleztem ezt, ahol le akartak rázni, majd idéztem nekik a munka törvénykönyve erre vonatkozó részét és a munkaügyi bíróságot is megemlítettem, mire Február elején ki lett fizetve.


Viszont a munkatársaim teljesen ellenem fordultak e miatt...



Magyarul te tudod a szabályt,nem vagy hlye,ez így a helyes,mert így nem lehet veled kiszúrni.

De a kollegáid... Csak neked nem fizették ki?

Ha nekik sem,az abszurd lenne,tehát gondolom hogy ők megkapták.

Itt valami meg van bundázva...


Zsdó gcik. És még ne legyünk rasszisták! Ők sérthetetlen,és ártatlanságkártyával születtek,és azzal nyerik a bizalompontokat,hogy elkövetnek valamit...



Hogy én betámadom a céget, nem vagyok hálás, hogy van munkám...


Már alapból nem vagy hálás,mert lyuk van a valagadon!

:)))))))



Nem is figyeltem,nekik is járna ez a pénz.


Lehet,hogy nagyon megetették őket az átlagnál jobban.

Tehát dógozz,mee akkó vagy valaki,ha halálos ágyon feküdve is dolgozol.

Lehet,hogy ők nem ennyire cselekvőképesek,és szimplán pletykás gyerekek.

Lehet azt hiszik,hogy kavarsz,kevered a szrt.

Vagy gáznak tekintik,hogy te cselekedtél.

Igen,lehet hogy ez az ovodás szokás még megvan.

Ezer opció lehet,de az a baj,hogy nem lesz jó kapcsolatod a főnivel,ha pereskedsz meg stb,és az tudod hova vezet...

Sok szerencsét kívánok neked minden esetre,reméljük kiderülnek az eredmények!

Magyarországon mondjuk a szerencse a mozgatórugó,amiből vagy használtat kapsz,ami már nem rugózik,vagy nem.

2022. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted,ne hagyd magad becsicskítani mert örökre egy szolga maradsz,állj ki magadért.Ezt egy biztos jelnek venném hogy nem érdemes ezen a munkahelyen maradni hosszútávon,szerintem nézd meg milyen lehetőségek vannak a környéken
2022. febr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, miért utálnak? Valamiért úgyis utálni fognak, legtöbbször ok nélkül. Így legalább okuk is van a hülyéknek.
2022. febr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Humor Herold ***** válasza:
Kérd el az ő túlórapénzüket is magadnak, ha nem kell nekik :) Ha megtudják biztos megszeretnek :)
2022. febr. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem csak 1 eset ugrott be ennek kapcsán Ausztriából pár évvel ezelőttről. Ott a munkáltató azt várta el, hogy a dolgozó a munkaidő után még söprögessen fel.

És akkor ebből a munkaskamara kipattantott egy tüntetést és a céget is keményen megbírságolták.


Fura hogy ott egységesen és tömegesen kiállnak magukért a munkavállalók a legisebb visszaélésnél is, itt meg így állnak hozzá, tapsolva annak hogy meglopják őket és nincsenek munkavállalói jogaik.

Vagy mint ez az új dolog, hogy a fidesz betiltotta a sztrájkot.

Ez is abszurd nekem.

2022. febr. 23. 08:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, hogy utánajártál. A többi csicska meg csináljon amit akar. Amúgy meg cégre válogatja mi a rendszer, van ahol kifizetik, van ahol le lehet csúszni a túlórát. Nekem pl mindkét opció megfelel, de olyan nincs, hogy nincs kompenzálva.
2022. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!