Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mást mondanak interjún, mint...

Mást mondanak interjún, mint ami később a munkaköröm lett, mennyire általános ez?

Figyelt kérdés
Egy csomó mindent nem mondtak el az interjún, hogy majd a feladatom lenne, amelyet aztán hónapok alatt szépen lassan odaadtak nekem. Ennek az indoka, hogy "miért, akkor ki csinálja?" Tehát majdnem úgy jön ki, hogy szó sem volt ezekről a feladatokról, a fizetésem ugyanannyi, de ha ki merek állni magamért, azt felháborítónak gondolják. Én meg úgy gondolom, hogy nem korrekt az, hogy mást mondanak az interjún, majd szépen lassan csepegtetnek feladatokat és akkor "értékes munkaerő" vagyok, meg "milyen jó, hogy ehhez is értek", de ha a fizetés szóba kerül, akkor sima asszisztens vagyok, akinek szerintük ennyi a megérdemelt bére.
2022. márc. 25. 07:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
A munkaköri leírás nem tartalmazza azokat a feladatokat?
2022. márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sok múlik itt a hogyanon. Hogy megkérdezik, hogy szívesen csinálod e ezeket vagy csak rádtolják a dolgokat.


Szóval nem hülyeség mérlegelned a konkrét helyzetet. Hogy össz vissz nem nyersz e ezzel, hogy lesz gyakorolatod ezekben. Ha abszolúte nem ezt akarod csinálni, akkor viszont valahogy kommunikálnod kell ezt. Vagy állást keresned. Vagy esetleg ha a szerződésedben meg vannak jelölve a feladataid elvileg arra is lehet hivatkozni, lehet itt akár jogi irány is van. De mindenesetre mondhatod, hogy te maradnál az eredeti feladataidnál és ezt nem csinálod. De a vége ennek is úgyis az, hogy állást kell keresned.

2022. márc. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Mindezt egynapi bérért?
2022. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem. Általában nem is mondják el részletesen mit kell csinálni, csak kb egy-két mondatban, hogy legyen róla valami fogalmad. Aztán élesben átveszel mindent, amit az elődöd is csinált.

Mennyire más amit csinálni kell? Mondjuk felvettek ápolónak, és neked kell műteni a beteget?

2022. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért érdekelne, hogy mik ezek a feladatok, mert nem mindegy.
2022. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is volt ilyen. Megtudták hogy beszélek angolul, így ha külföldi ügyfél jött akkor elvárták volna hogy fordítsak. Sima portás voltam. Megmondtam hogy fordítson valamelyik túlfizetett rokon. Szép kis összeveszés volt, még k anyáztunk is. Kirúgni nem rúgtak ki, mert nem tolongtak annyi pénzért oda..én léptem le mikor találtam jobbat.

Irodán is voltam egyszer, ott kávét akartak főzetni velem. Én nem kávézok, főzzön az aki issza.

Mindegyik minimálbéres f0s munka volt amik helyett bármikor lehet hasonló sz4rt találni.


Volt egy másik portás munkám, ott öntöznöm kellett a növényeket, iroda előtti füves részt locsolni. Kb 80-100ezerrel többet fizettek minimálbértől és féléves prémium is volt. Ennyiért azért belefért.

2022. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
#6: Elég nagy arcod van annak ellenére, hogy javarészt minimálbéres aljamunkákat végeztél. Milyen tipikus.
2022. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
#7 mi abban a nagy arc, hogy ha nem fizetnek érte nem csinál meg feladatokat. ha vizettek volna neki az angol tolmácsolásért bizonyára megcsinálja.
2022. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Milyen plusz feladataid vannak?
2022. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

6!

Azért rólad is sokat elmond, h angol tudással mész minimálbéres sima portás melóra.

2022. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!