Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai dolgozók! Akiknek nem...

Irodai dolgozók! Akiknek nem kell ledolgozniuk az ebédszünetet, azok hol dolgoznak? Milyen jellegű cégnél, ha tudható, melyiknél?

Figyelt kérdés

Gyanús, hogy csak a gyakorin látok ilyet. Vagy 8-16-ig tartó munkaidőt emlegetnek, vagy időhiányról szóló viták során derül ki, hogy 8 óra irodában léttel számolnak.


Hol vannak ilyen munkahelyek?

Illetve ha nem kell ledolgozni, akkor cserében baromi szigorúan veszik, hogy hány percet vagy távol az íróasztalodtól?


2022. márc. 25. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

8-16:30ig dolgozunk, de pénteken meg csak kettőig - szóval, ha összeadod, akkor valójában nem dolgozzuk le az ebédszünetet, mert pont az a hiányzó 5x30 perc adja ki a teljes munkaidőt.

Állami intézményben, köztisztviselőként dolgozom.


Egyébként nem veszik szigorúan, amíg a munka el van végezve. Ha ebédszünetben elhagyom az intézményt (kártyával megyünk ki, amit néz a rendszer), akkor kell figyelni a 30 percre, mert afölött számolja hogy mínuszom van.

2022. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elvileg le kellene dolgozni, de a gyakorlatban a kutya se tartja számon. Amúgy kvázi ledolgozzuk, közben munkáról beszélünk a kollégákkal, betudható egy megbeszélésnek. Nyilván nem fogom leírni a konkrét munkahelyet egy fórumon, állami intézmény.


Ismerőseim akikről tudom hogy vagy nem kell ledolgozni, vagy szimplán nem tartják számon (szintén senkihez nem fogok konkrét céget írni, azt hiszem érthető okokból):

- olajcég

- autószerviz

- könyvtár

- áruházlánc logisztikai központja

- autógyár

- nyelviskola

- országos tv


Hirtelen ennyi jutott eszembe, egyébként meglehetősen ritka az az ismerősöm akinek szigorúan le kell dolgoznia az ebédidőt. (Pl. kínai multinál láttam ilyet)


+ sokan ledolgozzák, cserébe a péntek rövidített nap, kb. az ebédidők vannak akkor elengedve.

2022. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Soha életemben nem dolgoztam olyan helyen, ahol 9 órát kellett benn lennem az 1 órás ebédszünet miatt. És olyan helyen sem dolgoztam soha, ahol percre pontosan számolták az időm. Egyszer interjúztam egy helyre, ahol a főnök mondta, hogy monitorozni fogja a munkát a gépemen, meg is köszöntem a lehetőséget és továbbálltam



Én ahhoz szoktam hozzá, hogy amíg el van végezve a munkám és részt veszek a meetingeken, addig senkinek egy szava sincs rám. Nem volt abból konfliktusom, hogy egy órával hamarabb mennem kellett vagy hamarabb mentem, mert nem mentem ebédelni. Jártam egyetemre is munka mellett, senkit sem zavart, hogy pénteken 3-kor lelépek, lecsúsztathattam a többi napon a kihagyásom (pedig az volt a legszigorúbb hely ahol voltam). Most meg már egy ideje itthonról dolgozom.


Sok poziban voltam, minden nagyobb cégnél rugalmas munkaidőben voltam. A kis fostos, haldokló magyar cégecskék szoktak csak hisztizni ilyeneken egy multi csak vállat von általában. Főleg ha valami pénzügyi vagy informatikai területen vagy.

2022. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem ismerek, akinek le kéne dolgoznia. Parom polgármesteri hivatalba dolgozik, én meg elelmoszeripari cégnél laborba,de irodai munkát végzek
2022. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Volt munkahelyem (IT poziban), ahol érkezéskor és távozáskor kellett csippantani, a rendszer 6 óra munka felett automatikusan levont 40 percet.

Dolgoztam olyan helyen, ahol 8-17 volt csütörtökig és 8-14:30 pénteken, így fél óra ebédszünet jött ki. Egyik jó barátnőm most is így dolgozik, máshol. Sőt, még egy ismerősöm is.

Dolgoztam úgy, hogy 7:30-16:10 csütörtökig, pénteken 7:30-14:30, ez 20 perc ebédszünettel.

Interjúztam több helyre, ahol 9 óra bentlét van minden nap. Olyan helyre is, ahol 9-18 van csütörtökig és 9-15:30 pénteken.


De nekem a diákmunkáimon is hosszabb volt a munkaidő szünetnyivel vagy annál kevesebb a bér.

2022. márc. 25. 12:09
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem elvileg le kellene dolgozni, de nincs nyilvántartva sehol, van belépőkártya, de nem figyelik, elvileg az az elvárás, hogy havi szinten átlagban legyen meg a heti 40 óra, de ha kevesebb épp a munka adott időszakban, akkor nem elvárás, hogy bent maradjunk törzsidőn kívül végig, ha viszont hajtás van, úgyis bent vagyunk. Túlórát nem fizetnek, az időt csúsztathatjuk.
2022. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A 9-17:30 munkaidőt is látom több barátomnál is.
2022. márc. 25. 12:26
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Légitársaságnál és csomagküldő cégnél dolgoztam nettó 8 órát. Meg egy pici családiban is, de ott eleve csak 6 órában, szóval nem releváns.

Most home officeban vagyok egy IT cégnél, és itt is nettó 8 órát kell belépve lennem.

Szóval összességében még SOHA nem dolgoztam olyan helyen, ahol le kellett volna dolgozni az ebédidőmet.

2022. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

#5

Tehát nem kell ledolgoznod az ebédidőt, hisz pénteken elengedik az egész hetit. Akkor miért írod hogy csak a gyakorin látsz ilyet?

2022. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem engedték el.


8-17, 4 napon

8,5 óra munka, 0,5 óra szünet

8-14:30, 1 napon

6 óra munka, 0,5 óra szünet.


Fejszámolással is kijön, hogy 40 óra munka, 2,5 óra szünet.


De pl ahol 40 percet levont a Nexon automatikusan, arra mit mondasz?

2022. márc. 25. 13:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!