Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szombatra áthelyezett munkanap...

Szombatra áthelyezett munkanapon szállítanak a futárszolgálatok, vagy inkább hétfőn szállítják a péntek utáni munkanapra ígért csomagot?

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szombati munkanapon munkanap van. Eddig erted?
2022. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tiszta ügy: megkérdezni az adott céget.


Pl. van a közelünkben egy élelmiszerbolt, ami hétköznap este hétig van nyitva, szombaton meg háromig. Nos, ilyen áthelyezett munkanap-szombatokon is háromig van nyitva.


De mondok mást!

Hétfőnként a múzeumok általában zárva tartanak. De ugyebár itt volt ez a hosszú hétvége március 15-e körül, amikor hétfő szabadnap, kedd ünnepnap volt. Konkrétan utánaérdeklődtem, hogy a Szépművészeti Múzeum hétfőn nyitva tartott, viszont szerdán (a hét első munkanapján) zárva. Míg a közelében levő Mezőgazdasági Múzeum hétfőn zárva tartott, a hét többi napján nyitva.

Szóval nincs általános szabály!

Az adott cégnél, intézménynél kell ilyenkor érdeklődni!

2022. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es, nekem igen, de nem minden cégnél van áthelyezett munkanap, és még sose volt úgy rendelésem, hogy pont ilyen időszakban vártam a csomagot. Szóval nem tudom, hogy mi szokott lenni ilyenkor, esetleg ha valakinek van ezzel tapasztalata. Van, aki átveszi, holnap is, hétfőn is még, kedden már nem jó, tegnap kaptam értesítést, ami szerint elvileg ma hozzák, ma nem hozták.
2022. márc. 25. 13:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, csak jelezném, hátha hasznos másnak is. Ma hozzák ki a csomagot, kaptam idősávról értesítést, úgyhogy úgy tűnik, ők is áthelyezett munkanapként kezelik a mai napot, és nem tolták át hétfőre a kiszállítást. Náluk egyébként rendszeresen úgy járok, hogy az első értesítés szerinti kiszállítási dátumhoz hozzá kell egy munkanapot számolni, sose akkor szállítanak, amikor elsőnek írják, ezért volt most a dilemmám. Illetve ismerek olyan üzleteket, amik meg március 15-én is nyitva voltak, olyat is, akik ma nem nyitnak ki, függetlenül március 15-től.
2022. márc. 26. 10:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!