Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm miért nem engedi...

A főnököm miért nem engedi hogy betegszabadságot vegyek ki?

Figyelt kérdés

Az irodai munkahelyemen elegge tulterheltek lettünk es a kollégám betegszabira került mert lebetegedett. Időközben én is, lázas, rekedt hanggal. Betegszabimat elutasította azzal az indokkal hogy "nem kell semmit kivenni, pihenjek es majd megyek vissza mikor tudok". Én sajnos valószínűnek tartom hogy kellemetlen neki hogy a 2. embere kerul betegszabira egyszerre. Ő amugy sem szeret ilyen problémákkal foglalkozni

Szinte mindenki ki van égve a részlegemen ahol dolgozom es senkit nem érdekel. Ez eddig nem volt így amióta 4 éve itt dolgozom. Ezek után viszont állást fogok keresni.


2022. ápr. 1. 17:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem hogy ezen mit lehet elutasítani. Elmész a dokihoz és kiíratod magad.
2022. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul azt mondta, hogy maradj otthon pihenni, ezt te félreértelmezted és ez a bajod?
2022. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A betegszabadság nem azt jelenti, hogy jelented, hogy ki szeretnéd venni...


Az csak azt jelenti, hogy az orvos kiír betegállományba, és az első X napot a cég fizeti (nem a TB) neked.

2022. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehat a fonokod javasolta, hogy maradjon otthon anelkul, hogy tappenzre kene menned, (azaz a teljes fizudat megkapod majd) es te emiatt

fel akarsz mondani?

Te hulye vagy? 🤣

2022. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem ezt, végülis hazaengedett, még a pénzed is megmarad... 🤷
2022. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Shaddark ***** válasza:
100%

Nah, nem kellenek a rendes főnökök ebbe az országba.

Ha már panaszkodni sincs miért, mi lesz az élet értelme?

2022. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
3-as írta jól! Nincs már szó szerinti betegszabi mint ami régen volt 3 nap, csak annyi, hogy az első 15 nap táppénzt a cég fizeti, de attól még ugyanúgy el kell menned az orvoshoz kiíratni magadat, ehhez meg nem kell engedélyt kérned a főnöködtől.
2022. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Shaddark ***** válasza:

Nálunk is "engedélyt kérünk", mert sokszor van hogy akkor dolgozunk otthonról ha nem annyira beteg valaki.

Mert sok esetben a fertőzés veszély miatt nem megyünk be, nincs értelme mindenki másnak is átadni a bacikat. Ilyenkor beszólunk és megkérdezzük hogy "otthoni munka vagy táppénz legyen?".

2022. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%

#8! De nem csak irodai munka van a világon, valakinek pénzt is kell termelni. Megnézném, hogy te otthonról hogyan kezelnél egy CNC gépet? 🙂

A mi mérnökeink, szerintem a covid ideje alatt ló.aszt nem csináltak otthon, home office címszó alatt. Bár mikor ott voltak se nagyon jöttek le a termelésbe.

2022. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Shaddark ***** válasza:

"Megnézném, hogy te otthonról hogyan kezelnél egy CNC gépet? "

Megoldanám :)

Egy ember beáll elé, én meg telefonon tolnám hogy fújd le rendesen az asztalt vazze, biztosan jól meghúztad? meg minden ilyen :)))

2022. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!